Chcielibyście grę w stylu serialu The Boys? Hideo Kojima nad taką pracował

Chcielibyście grę w stylu serialu The Boys? Hideo Kojima nad taką pracował

Hideo Kojima przez lata miał wiele ambitnych pomysłów na gry, ale nie wszystkie z nich udało się zrealizować, nawet jeśli były ogłoszone (patrz Silent Hills). Kultowy japoński twórca podzielił się historią o grze, którą chciał zrobić całkiem niedawno, ale postanowił zrezygnować z tego projektu po obejrzeniu serialu Amazonu „The Boys”.

Po udanym debiucie trzeciego sezonu The Boys, Kojima zabrał głos na Twitterze, aby podzielić się swoimi osobistymi doświadczeniami z serialem. Jak się okazuje, Japończyk pracował nad grą o podobnym pomyśle do serialu (który swoją drogą bazuje na świetnym komiksie Gartha Ennisa), ale postanowił odłożyć ją na półkę po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków show Amazonu.

Twórca dodał też, że miał nadzieję na obsadzenie w głównej roli Madsa Mikkelsena.

„Obejrzałem kilka odcinków, które zadebiutowały w momencie, gdy miałem rozpocząć projekt przygotowywany od dłuższego czasu i odłożyłem go na bok, ponieważ koncepcja była podobna” - powiedział Kojima. Dodał, że gra koncentrowała się na specjalnym oddziale detektywów, który za kulisami walczy z legendarnymi bohaterami. Rzeczywiście trudno nie zauważyć tu podobieństwa, co nie zmienia faktu, że i tak chętnie zagralibyśmy w ten tytuł, ale najwyraźniej dla Kojimy nade wszystko liczy się oryginalność. 

Twórca dodał też, że miał nadzieję na obsadzenie w głównej roli Madsa Mikkelsena. Po tweetach Kojimy wielu członków zespołu produkcyjnego The Boys odpowiedziało wsparciem dla pomysłu gry wideo opartej na The Boys opracowywanej przez Kojimę. Jednak to, że Kojima byłby zainteresowany pracą nad licencjonowanym projektem, wydaje się mało prawdopodobne. W tej chwili Kojima Productions ma w planach wiele tytułów, w tym nowy horror, który będzie ekskluzywny dla Xboxa i Death Stranding 2, które prawdopodobnie ponownie zostanie wydane najpierw na PlayStation.

Można śmiało założyć, że jakkolwiek ciekawy wydawał się ten projekt, pozostanie na wstrzymaniu w dającej się przewidzieć przyszłości, ponieważ Kojima ma teraz inne projekty na głowie. Mimo to, niewykluczone, że Kojima weźmie niektóre ze swoich pomysłów na grę o superbohaterach i zastosuje je w innych produkcjach. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chcielibyście grę w stylu serialu The Boys? Hideo Kojima nad taką pracował

 0