Cheatujesz w Warzone? Nie pograsz w Call of Duty: Vanguard

Cheatujesz w Warzone? Nie pograsz w Call of Duty: Vanguard

Cheaterzy w Call of Duty: Warzone stanowią niemały problem dla graczy. Deweloperzy wprawdzie starają się walczyć z tym zjawiskiem, czego efektem są okresowe fale banów, ale mimo tego oszustów nie brakuje również w innych grach z serii. Activsion Blizzard wytacza jednak mocne działa wymierzone w cheeaterów, którzy jeśli oszukiwali i zostali zablokowani w Warzone, to nie zagrają w nową odsłonę.

Jak informują gracze ukarani w Warzone permanentnymi banami, nie mogą zalogować się do bety Call of Duty: Vanguard co niejako dowodzi, że jeżeli zostaliśmy wykluczeni z battle royala to możemy zapomnieć o zabawie w nadchodzącym epizodzie. Działanie zabezpieczenia w przypadku testowej wersji potwierdził CharlieIntel we wpisie na Twitterze. "W sytuacji gdy dostałeś bana w Warzone, nie zagrasz w Vanguard" - napisano w tweecie. Jest to dobry krok ze strony wydawcy gry, który zapowiedział wprowadzenie nowego zabezpieczenia przed cheaterami. Teoretycznie ban na sprzęt powinien skutecznie wyeliminować oszusta z obiegu, ale nie zawsze tak jest.

Gracze zbanowani w Warzone nie będą mogli zagrać w Call of Duty: Vanguard.

Nie brakuje bowiem oprogramowania fałszującego identyfikator urządzenia, który dzięki temu skutecznie obchodzi zabezpieczenie gry. Mimo wszystko karanie użytkowników blokadą na sprzęt utrudnia im powrót, wymagając używania dedykowanej aplikacji. Zawsze to jakiś krok do przodu względem klasycznej blokady profilu. Zobaczymy jednak, jak nowa osłona sprawdzi się w Call of Duty: Vanguard. Warzone ma ją otrzymać pod koniec bieżącego roku.

Call of Duty: Warzone jest dla Acitvision Blizzard istną żyłą złota. Battle royale przynosi firmie 5,2 mln dolarów amerykańskich dziennego zarobku, aczkolwiek nie stanowi to rekordu, ponieważ chińskie wydanie PUBG generuje jeszcze więcej pieniędzy. Wprawdzie Warzone pozostaje darmową propozycją, ale oczywiście jak większość tego typu gier posiada opcjonalne mikrotransakcje przyciągające uwagę graczy. Przykładowo płatny CoD: Black Ops Cold War generuje 1,3 mln USD każdego dnia.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cheatujesz w Warzone? Nie pograsz w Call of Duty: Vanguard

 0