Chińska firma przepakowuje serwerowe procesory Intel Xeon i sprzedaje je pod swoją marką

Chińska firma przepakowuje serwerowe procesory Intel Xeon i sprzedaje je pod swoją marką

Chiński producent chipów Montage Technology zaprezentował pod marką Jintide nowe procesory do centrów danych, oparte na najnowszej architekturze Intel Emerald Rapids Xeon. 

Linia Jintide piątej generacji oferuje opcje od 16 do 48 rdzeni dla klientów korporacyjnych potrzebujących zaawansowanych zabezpieczeń dostosowanych do wymagań chińskiego rządu i przedsiębiorstw. Wykorzystując długoletnią współpracę z Intelem, Jintide łączy standardowe, wysokowydajne mikroarchitektury Xeon z dodatkowymi wbudowanymi blokami monitorowania i szyfrowania, PrC (Pre-check) i DSC (Dynamic Security Check), które są zabezpieczeniami wykorzystywanymi przez Chińczyków. 

Chiński producent Montage Technology zaprezentował swoje nowe procesory do centrów danych, oparte na najnowszej architekturze Intel Emerald Rapids Xeon. 

899

Procesory zachowują wydajność CPU z oferty Intela, jedynie z dodatkowymi zabezpieczeniami wymaganymi przez chiński rząd w celu ochrony bezpieczeństwa narodowego. Mimo braku modeli wyposażonych w najwyższą liczbę rdzeni, nowe chipy Jintide zapewniają funkcje Emerald Rapids, takie jak 8-kanałowa pamięć DDR5-5600, 80 linii szybkiego PCIe 5.0 i podwyższone taktowanie powyżej 4,0 GHz. Procesory zapewniają skalowanie 2S, co pozwala na budowę systemów dwugniazdowych z maksymalnie 96 rdzeniami i 192 wątkami.

Ceny nie zostały opublikowane, ale prawdopodobnie są wyższe od katalogowych cen Intela ze względu na wymagane dostosowanie zabezpieczeń. Jednakże, ponieważ Jintide w wyjątkowy sposób spełnia rygorystyczne przepisy chińskiego rządu i regulacje dotyczące danych, koszty stają się drugorzędne dla klientów docelowych potrzebujących zgodnego sprzętu do centrum danych. 

Z drugiej strony Intel uzyskuje rozszerzony dostęp do rosnącego chińskiego rynku, jednocześnie umywając ręce i nie narażając się na reperkusje ze strony amerykańskiego rządu, który jest na wojennej ścieżce z Chińczykami. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińska firma przepakowuje serwerowe procesory Intel Xeon i sprzedaje je pod swoją marką

 0