Citerion Games znane z tworzenia gier wyścigowych wspomoże EA Dice w pracach nad Battlefieldem

Citerion Games znane z tworzenia gier wyścigowych wspomoże EA Dice w pracach nad Battlefieldem

Po rozczarowującym Battlefieldzie 2042 EA DICE rozwija następną grę z serii, która ma wedle zapowiedzi być lepiej przemyślanym projekcie. Nadal jednak niewiele o nim wiemy poza tym, że do pomocy deweloperom włączono studio Criterion Games, które znane jest z tworzenia tytułów wyścigowych, a nie sieciowych strzelanek.

Citerion Games, które odpowida za ostatnie odsłony Need for Speeda wspomoże w pracach nad Battlefieldem

EA DICE rozwija nowego Battlefielda, natomiast na pomoc ekipie rusza studio Citerion Games, które nie ma doświadczenia w tworzeniu sieciowych strzelanek, a w CV studia znajdziemy produkcje wyścigowe takie jak ostatnie Need for Speed włącznie z najnowszą częścią czy Burnout. Z drugiej strony należy oddać, że przygotowali pierwszoosobowego shootera Black z 2006 roku wydanego jedynie na konsole. Nie jest to jednak marka mogąca równać się z Battlefieldem. Włączenie Citerion do pomocy w pracach nad Battlefieldem to większy plan Electronic Arts, które tego lata przekształciło swoje studia w dwie organizacje, zaś Criterion przeszło z EA Sports do EA Entertainment.

Citerion Games, które ma doświadczenie w grach wyścigowych dołączyło do zespołu tworzącego nową grę z serii Battlefield.

Współtworzenie Battlefielda nie oznacza, że studio zaniedba serię Need for Speed. Jak twierdzi współzałożyciel Respawn, Vince Zampella, kierujący zespołami EA odpowiedzialnymi za Apex Legends, gry Star Wars i Battlefield, Citerion będzie także kontynuować prace nad serią Need for Speed.

„Jak już powiedzieliśmy wcześniej, w przypadku Battlefielda stawiamy na wszystko” – oznajmił w poście na blogu. „Dziś firma Criterion dołączyła do naszych światowej klasy studiów rozwijających Battlefielda, których zadaniem jest zapoczątkowanie nowej ery dla serii. Większość zespołu będzie współpracować z DICE, Ripple Effect i Ridgeline, którymi kieruje Byron Beede, dyrektor generalny Battlefield. Doświadczenia Criterion z marką, nasza technologia i budowanie wciągających doświadczeń będą miały natychmiastowy pozytywny wpływ na kontynuację pracy nad Battlefield 2042 i kontynuację przedprodukcji połączonego uniwersum Battlefield”.

W 2020 roku EA przekazało Criterionowi obowiązki związane z rozwojem Need for Speed w związku z planowaną restrukturyzacją Ghost Games, które wcześniej przygotowywało kolejne części IP.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Citerion Games znane z tworzenia gier wyścigowych wspomoże EA Dice w pracach nad Battlefieldem

 0