Clippy wraca do żywych. Spinacz trafia do komunikatora Microsoft Teams

Clippy wraca do żywych. Spinacz trafia do komunikatora Microsoft Teams

Spinacz to jeden z charakterystycznych elementów pakietu biurowego Office, który trafił do Microsoft Teams i został z niego usunięty. Teraz przedsiębiorstwo z Redmond postanowiło wskrzesić kultowego spinacza przywracając go do komunikatora.

Microsoft potwierdził, że spinacz wrócił z emerytury i pojawi się w komunikatorze Teams w formie naklejki w ramach pakietu retro. Zestaw naklejek jest podobny do tych opracowanych przez firmę dwa lata temu, aczkolwiek wówczas dodatek wycofano. Powodem miały być kwestie związane marką. Cóż część użytkowników zapewne ucieszy się z tej naklejki w Microsoft Teams. Z drugiej strony współczesna młodzież raczej bez entuzjazmu zareaguje na to wydarzenie, ponieważ spinacz pozostaje we wspomnieniach starszych użytkowników PC.

Clippy trafia w formie naklejki do komunikatora Microsoft Teams.

Clippy, czyli Spinacz zadebiutował w pakiecie biurowym Office 97 jako animowana pomoc dla użytkowników oprogramowania, który niekiedy dawał cenne rady osobom dopiero zaczynającym przygodę z komputerami i tego rodzaju programem. Jego praca jako asystenta pomocy przeszła do historii lata temu, zaś Microsoft dotychczas raczej niechętnie pochodził do swojego narzędzia. Co ciekawe Clippy pojawił się również jako emoji do Windowsa 11.

Warto wspomnieć, że Microsoft Teams wzbogacono o pewne funkcje. Przede wszystkim zupełnie przeprojektowano Whiteboard, który dostał 40 nowych szablonów z możliwością ich dostosowania oraz dodania 8 najnowszych reakcji. Oprócz tego organizatorzy mogą skonfigurować Breakout Rooms zapraszając uczestników spotkania przed jego starcem dzięki aplikacji desktopowej. Ponadto połączenia 1:1 są już obsługiwane w przeglądarce internetowej Safari.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Clippy wraca do żywych. Spinacz trafia do komunikatora Microsoft Teams

 0