Co dalej z Galaxy Note? Rok 2021 może być trudny dla tej serii smartfonów

Co dalej z Galaxy Note? Rok 2021 może być trudny dla tej serii smartfonów

Pierwsze urządzenie z serii Galaxy Note zadebiutowało w październiku 2011 i od tamtej pory podobnie jak cała branża smartfonów również ta seria przeszła ogromną metamorfozę, zdobywając popularność u osób oczekujących większego sprzętu i praktycznego użytkowania podczas pracy, w czym pomaga rysik S Pen. Od pewnego czasu spekulowano, że Samsung uśmierci przytoczoną markę, ale nie przedstawiono jednoznacznych dowodów wskazujących na taki scenariusz, zresztą sam zainteresowany temu zaprzeczał. Mimo tego obecny rok będzie raczej ciężki dla Galaxy Note. DJ Koh, jeden z prezesów południowokoreańskiego przedsiębiorstwa w trakcie spotkania z inwestorami przyznał wprost, że "wprowadzenie Galaxy Note 21 w drugiej połowie roku może być problematyczne". To wszystko przez poważny brak równowagi w podaży oraz popycie na chipy, z którymi gigant musi się mierzyć.

Samsung może opóźnić premierę Galaxy Note 21 na 2022 rok.

Oznacza to, że firma rozważa przełożenie premiery smartfona na 2022 rok. Moment debiutu smartfonów Galaxy Note może być więc inny od pierwotnie założonego w harmonogramie, ale producent chce upewnić się, że dostarcza na rynek odpowiedniej jakości produkt z serii, którą przez 10 lat "pokochali konsumenci na całym świecie". Samsung nie zamierza zawieść fanów rysika S Pen, który jest obsługiwany przez tegorocznego flagowca Galaxy S21, a ponadto w 2021 poszerzy katalog sprzętu obsługującego technologię 5G ze średniej i niskiej półki. Do tego czeka nas prezentacja kolejnego składanego smartfona Galaxy Z Flip 3. To wszystko sprawia, iż w 2021 roku producent nie zmieści już do kalendarza nowego Galaxy Note 21, chociaż nie jest to całkowicie potwierdzona informacja i istnieje szansa, że telefon jednak zadebiutuje w sklepach.

Dobra wiadomość jest taka, że Samsung przynajmniej w najbliższej przyszłości nie uśmierci Galaxy Note. Przedstawiciel korporacji stwierdził też, że prowadzone są intensywne działania nad zwiększeniem mocy produkcyjnej, by dostarczyć proporcjonalną ilość składanych smartfonów względem standardowych modeli. Samsung planuje umocnić pozycję Galaxy Z Fold jako smartfona "super premium”, oferując jednocześnie Galaxy Z Flip 3 w konkurencyjnej cenie dla ludzi z mniej zasobnym portfelem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co dalej z Galaxy Note? Rok 2021 może być trudny dla tej serii smartfonów

 0