Co dzieje się z Prince of Persia: Piaski Czasu Remake? Ubisoft nie ma dobrych wiadomości

Co dzieje się z Prince of Persia: Piaski Czasu Remake? Ubisoft nie ma dobrych wiadomości

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake zapowiedziano już jakiś czas temu, lecz gra przeszła spore problemy w tym zmianę twórców oraz przełożenie daty wydania na bliżej nieokreślony czas. Niestety teraz także nie ma dobrych wieści, które tym razem pochodzą wprost od Ubisoftu.

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake znajduje się w fazie koncepcyjnej

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake to gra, która została zresetowana i pozostaje na dość wczesnym etapie rozwoju. Na tyle początkowym, że nie da rady przewidzieć, kiedy trafi do sprzedaży, a z pewnością nie jest w stanie tego w tej chwili zrobić Ubisoft. Na kłopoty złożyły się różne czynniki, zaczynając od krytyki fanów serii, którym nie przypadła do gustu m.in. oprawa graficzna odstająca od współczesnych standardów. Projekt zmienił więc deweloperów i zaliczył opóźnienie. Całość może być w tak kiepskim stanie, iż fragmentu rozgrywki nie chce pokazać francuski wydawca, który potwierdził, że Prince of Persia: Piaski Czasu Remake nie będzie zaprezentowany na czerwcowym wydarzeniu Ubisoft Forward.

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake pozostaje w fazie koncepcyjnej, a twórcy szukają pomysłu na projekt. Oznacza to, że jego premiera nie nastąpi prędko.

„Jeśli chodzi o etap rozwoju, jesteśmy teraz w fazie koncepcji. Odkąd przejęliśmy projekt, przyglądaliśmy się opiniom społeczności, ale też szukaliśmy własnych pomysłów na tę grę. Aktualnie budujemy zespół, określamy priorytety, składamy razem prototypy, testujemy elementy i zastanawiamy się, w jaki sposób możemy uwzględnić opinie społeczności. Gra jest wciąż na wczesnym etapie i gracze nie powinni spodziewać się więcej informacji o niej w tym roku, ale zapewniamy, że wszyscy wkładamy w ten projekt nasze mocne strony i serce” – powiedział producent Jean-Francois Naud w najnowszym wywiadzie.

Dodał również: „Oczywiście, zachowanie tej samej historii i scenerii jest ważne, ale jedną z rzeczy, które uznaliśmy za kluczowe to upewnienie się, że nie jest to tylko gra Prince of Persia, ale że są to Piaski Czasu”. Twórcy chcą zaproponować pewne nowości i dostosować całość do dzisiejszych gier, jednak zamierzają utrzymać klimat w tym ducha oryginału, co daje nadzieję, iż dostaniemy solidny remake.

Prince of Persia: Piaski Czasu Remake to melodia bliżej nieokreślonej przyszłości

Jak więc widzimy, studio kompletuje dopiero ekipę, która na poważnie zajmie się grą i ją ukończy. Do tego deweloperzy myślą nad elementami, jakie potencjalnie zostaną umieszczone w produkcji. Do tego stwierdzenie, iż nie powinniśmy oczekiwać informacji o remake'u w 2023 roku oznacza, że nowa wersja przygód Księcia to melodia bliżej nieokreślonej przyszłości.

W harmonogramie do marca 2024 roku podatkowego nie ma Prince of Persia: Piaski Czasu Remake, zamiast tego Ubisoft planuje wydać Assassin's Creed Mirage, Avatar: Frontiers of Pandora, Tom Clancy's Rainbow Six Mobile, Tom Clancy's The Division Resurgence, Skull and Bones, The Crew Motorfest oraz XDefiant.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co dzieje się z Prince of Persia: Piaski Czasu Remake? Ubisoft nie ma dobrych wiadomości

 0