Co wiemy o Borderlands 3? Gra może trafić na platformę Epic Games Store

Co wiemy o Borderlands 3? Gra może trafić na platformę Epic Games Store

Zapowiedź Borderlands 3 podczas PAX East 2019 niestety nie przyniosła nam żadnych konkretnych informacji odnośnie gry, a twórcy najpewniej każą nam wstrzymać się do jutra, kiedy to zdradzą więcej detali. Niemniej jednak, dzięki najnowszym przeciekom dowiadujemy się o produkcji odrobinę więcej. Jednym z kluczowych aspektów, który na ten moment pominięto, to data premiery Borderlands 3. W tym przypadku najczęściej mówi się o dwóch terminach - 1 października oraz 13 września 2019 roku, przy czym wydaje się, że druga data jest najbardziej realną opcją, ponieważ padła wczoraj na Twitterze osoby związanej z projektem. Oczywiście mógł być to tylko żart prima aprilisowy, aczkolwiek źródło wskazuje bardziej na czystą wpadkę niż dowcip. Głównymi bohaterami trójki mają być bliźniaki (kobieta oraz mężczyzna) Calypso, które posiadają moce zbliżone do Syren.

Borderlands 3 może zadebiutować wyłącznie na platformie Epic Games Store.

To właśnie ten duet znany jako Calypso Twins stanie na czele The Children of the Vault. Spekuluje się, że wydarzenia przedstawione w grze rozegrają się na wielu planetach, aczkolwiek fabuła rozpocznie się na znanej nam Pandorze i to właśnie tam spędzimy najwięcej czasu. Powróci też kilka postaci znanych z poprzednich odsłon, chociaż nie zabraknie zupełnie nowych twarzy (przykładowo Amara to Syrena posiadająca potężne zdolności). Tradycyjnie do wyboru zostaną oddane cztery klasy postaci, wśród których znajdziemy klasycznego strzelca czy przedstawicielkę Syren nadającą się przede wszystkim do walki wręcz. Dostępne bronie będziemy mogli ulepszać, np. o dodatkowe obrażenia od nowych rodzajów żywiołaków, a opcji modyfikacji z pewnością będzie więcej.

Co wiemy o Borderlands 3? Gra może trafić na platformę Epic Games Store

Prezentowany trailer utwierdza nas w przekonaniu, że wizualnie Borderlands 3 nie ulegnie znaczącym zmianom względem wcześniejszych odsłon. Nic dziwnego, ponieważ produkcja powstaje od około pięciu lat na znanym silniku Unreal Engine. Z drugiej jednak strony, deweloperzy znacząco poprawią jakość oświetlenia, a także detale postaci. Tak czy inaczej, większej rewolucji nie powinniśmy oczekiwać, gdyż tytuł oparto na klasycznym komiksowym stylu, z którego słynie marka Gearbox. Dużo ciekawszą informacją jest natomiast opcja udostępnienia Borderlands 3 wyłącznie na platformie Epic Games Store, oczywiście z pominięciem Steam. Taki scenariusz nie byłby wielkim zaskoczeniem, zważywszy na ofensywę, jaką prowadzą autorzy Fortnite, mającą na celu zgarnąć jak największą ilość gier dla siebie. Spotyka się to ze sporą krytyką społeczności, bo rzekomo ogranicza zdrową rywalizację pomiędzy największymi sklepami.

Do sprawy ustosunkował się szef Gearbox - Randy Pitchford nie potwierdził ani nie zaprzeczył tym rewelacjom, odsyłając zainteresowanych bezpośrednio do wydawcy gry, czyli 2K Games/Take Two, bo to oni podejmują w tej kwestii decyzję. „Wydawcy mają wyłączne prawa do dystrybucji naszej produkcji, cen czy dostępności na konkretnych platformach i to oni podejmują decyzję. Dlatego wszelkie pytania prosimy kierować do nich. My tylko udzielamy naszych talentów” - stwierdził CEO Gearbox. Przyznał przy okazji, że dla niego ekskluzywne tytuły są w porządku, albowiem gwarantują jakieś korzyści, a do tego przeważnie mają krótki czas wyłączności. Cóż, komentarz twórcy z pewnością nie zaspokoi ciekawości fanów, tylko doleje oliwy do ognia, ale my liczymy na to, że produkcja zadebiutuje również w innych sklepach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co wiemy o Borderlands 3? Gra może trafić na platformę Epic Games Store

 0