Colorful C.B250A-BTC PLUS V20 - pół metra płyty głównej. Duży może więcej?

Colorful C.B250A-BTC PLUS V20  - pół metra płyty głównej. Duży może więcej?

W ostatnich tygodniach prym w nietypowych konstrukcjach, przeznaczonych do budowy koparek kryptowalut wiódł Biostar. Teraz i Colorful postanowił dodać swoich kilka groszy w tym temacie i wypuścił dość nietypowy model C.B250A-BTC PLUS V20, który umożliwia instalacją aż 8 kart graficznych bez używania riserów. Skutkiem ubocznym takich możliwości jest "nieco" dłuższy rozmiar, niż w typowych płytach.

Na tym ogromnym, nietypowym laminacie znalazło się gniazdo procesora LGA 1151, które przeznaczone jest dla układów o TDP nie większym niż 84 W, tylko jeden slot pamięci DDR4 oraz po jednym porcie SATA 6 Gb/s i mSATA. Płyta oparta jest o chipset Intel B250. Cechą niezwykłą jest ilość pełnowymiarowych złącz PCI-e x16, pomiędzy którymi jest wystarczająco dużo miejsca, by montować bez przeszkód karty z dwuslotowym chłodzeniem, bez konieczności stosowania adapterów. 8 portów PCI-e działa elektrycznie jako x16/x1/x1/x1/x1/x1/x1/x1. Za zasilanie odpowiada gniazdo EPS12V 4 pin oraz aż szesnaście gniazd PCI-e 6 pin. Aby pomieścić to wszystko, firma musiała użyć laminatu o powierzchni 485 x 195 mm.

Jeśli Colorful odpowiednio wyceni tę płytę, to może ona być ciekawą alternatywą dla płyt wymagających kupna dodatkowych riserów.

Tylny panel, podobnie jak i sama płyta, zawiera tylko to co naprawdę niezbędne. Producent umieścił tu tylko dwa złącza USB 2.0, gniazdo LAN i wyjście HDMI. Nie znajdziemy tutaj żadnych dodatków jak choćby dźwięk, które są przecież nieistotne z punktu widzenia kopaczy. Niestety w chwili obecnej Colorful nie zdradził ani ceny, ani daty premiery. Jak łatwo się domyśleć, rynki docelowe też nie zostały ujawnione.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Colorful C.B250A-BTC PLUS V20 - pół metra płyty głównej. Duży może więcej?

 0