Colorful SL500 Mini - miniaturowy dysk SSD SATA o wadze zaledwie 2 gramów

Colorful SL500 Mini - miniaturowy dysk SSD SATA o wadze zaledwie 2 gramów

W świecie dysków SSD ciężko obecnie o jakąkolwiek innowację, która nie będzie związana ze stale rosnącą prędkością dysków SSD PCIe 4.0, jednak Colorful zdołał wprowadzić naprawdę mocny powiew świeżości i wypuścić dysk SSD z interfejsem SATA, który prezentuje zupełnie nowe podejście do tematu. Firma od jakiegoś czasu dostarcza swoje standardowe dyski SL500 SATA i są to nie wyróżniające się niczym szczególnym urządzenia z prędkościami   odczytu / zapisu odpowiednio  500 MB/s i 480 MB/s. Firma postanowiła jednak nieco zmodyfikować projekt i wprowadziła SL500 z dopiskiem Mini. Jest to również dysk SATA SSD, jednak jest on mniejszy niż dysk M.2.

Colorful wprowadza miniaturową wersję dysku SL500, która wyróżnia się niezwykle kompaktowymi rozmiarami, przy zachowaniu wysokich osiągów.

Porównanie wielkości SSD - po prawej SL500 Mini

Colorful SL500 Mini ma około 26 procent rozmiaru zwykłego dysku SATA, a jego wymiary to zaledwie 26 x 68 x 7 mm. PCB jest tam małe, że ledwo mieszczą się połączenia SATA, a całość waży zaledwie 2g.  Producent określa swój nowym produkt jako  SDP (SATA Disk in Package) - Colorful jest w stanie upchać standardowy dysk SSD do tak małej obudowy, integrując zarówno kontroler SSD, jak i pamięć flash NAND w pojedynczym module, co jednocześnie pozytywnie odbija się na zużyciu energii. Tak mały dysk to rewelacyjny produkt to miniaturowych obudów i laptopów oraz wszędzie tam, gdzie liczy się każdy milimetr. 

Dysk SSD 500 GB SL500 Mini ma te same maksymalne prędkości 500 MB/s i 480 MB/s, co standardowej wielkości wersja SL500, chociaż wariant 250 GB jest odrobinę wolniejszy, oferując prędkości zapisu do 450 MB/s. Wersja o pojemności 500 GB kosztuje 60 USD. Colorful  to firma mało znana na naszym rynku, choć jest to gigant na rynku azjatyckim, będącym jednym z największych producentów kart graficznych, czy płyt głównych, przewyższając pod względem ilości dostaw nawet czołowych graczy jak MSI, czy Asus. Firma ta potrafiła czasem zaskoczyć nietypową innowacją, czego kolejnym przejawem jest SL500 Mini.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Colorful SL500 Mini - miniaturowy dysk SSD SATA o wadze zaledwie 2 gramów

 0