Colorful wyda karty graficzne inspirowane barwami drużnymi e-sportowej RNG

Colorful wyda karty graficzne inspirowane barwami drużnymi e-sportowej RNG

Raz jeszcze otrzymujemy żywy dowód na rosnącą popularność e-sportu. Firma Colorful zapowiedziała właśnie dwie karty graficzne, ściśle inspirowane barwami chińskiego zespołu e-sportowego RNG. Są to modele GeForce GTX 1080 Ti oraz GTX 1060 6 GB.

Obie konstrukcje wyróżniają się trzywentylatorowym systemem chłodzenia SWORIZER, zrealizowanym w charakterystycznej dla drużyny RNG, czarno-złotej kolorystyce. Ponadto, w obydwu przypadkach na rewersie znajdziemy backplate. Ponownie - jest on czarno-złoty, a tym razem ma dodatkowo naniesione wizerunki graczy oraz pełne logo drużyny. Jak informuje producent, nabywcy mogą liczyć również na konfigurowalne w zakresie 16,8 mln kolorów podświetlenie. Co więcej, istotną zaletą zarówno jednej, jak i drugiej karty ma być sekcja zasilania, a przez to możliwości podkręcania. Wiemy, że model z chipem GeForce GTX 1080 Ti otrzymał regulację 18-fazową (16+2). Niestety, dla jego uboższego pobratymca tej akurat wielkości nie ujawniono.

Jeśli chodzi o parametry pracy rdzeni, są one fabrycznie przyśpieszone. GeForce GTX 1080 Ti pracuje z zegarami 1620 / 1733 / 1376 MHz, natomiast GeForce GTX 1060 - 1620 / 1847 / 2000 MHz. Tak więc jest to około 7 - 10% więcej niż w przypadku modeli referencyjnych. Tutaj warto zwrócić jedynie uwagę, iż dziesięć-sześćdziesiątka oferowana jest z domyślnymi pamięciami 8 Gbps, a nie przyśpieszonymi 9 Gbps. Karty sprzedawane będą w zestawie z oprogramowaniem iGame Status Monitor, które stanowi colorfulowski odpowiednik rozwiązań takich jak ASUS GPUTweak czy MSI Afterburner. Do sklepów mają trafić "już wkrótce", lecz nie wiadomo, jak ta deklaracja ma się do rynku europejskiego. Dotychczas produkty marki Colorful na Starym Kontynencie, delikatnie mówiąc, raczej nie brylowały dostępnością. Ciężko sądzić, by akurat tym razem miało być inaczej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Colorful wyda karty graficzne inspirowane barwami drużnymi e-sportowej RNG

 0