Control: Deweloper kłamie na temat różnic między edycjami gier i aktualizacją na next-geny?

Control: Deweloper kłamie na temat różnic między edycjami gier i aktualizacją na next-geny?

Zaledwie kilka tygodni temu wydawca 505 Games wywołał kontrowersje, gdy ogłosił, że właściciele Control w wersji Deluxe Edition z zakupioną przepustką Season Pass na konsolach będą musieli ponownie kupić grę, tym razem w wersji Ultimate Edition, aby uzyskać dostęp do ulepszeń nowej generacji podczas aktualizacji konsoli do Xbox Series X lub PS5. W tamtym czasie firma 505 Games twierdziła, że ​​nie można zapewnić aktualizacji posiadaczom wersji innej niż Ultimate Edition. Teraz okazało się, że to wszystko to najzwyklejsze kłamstwo, by wyciągnąć od graczy więcej pieniędzy.

Sklep Sony przypadkiem ujawnił kłamstwo wydawcy. Po zakupie przepustki sezonowej u wielu graczy Control automatycznie zmieniło się w edycję Ultimate, uprawnioną do darmowego uaktualnienia na next-geny.

W tym tygodniu niektórzy właściciele Control Digital Deluxe Edition na konsolach na PS4 i Xbox One zauważyli, że przez pomyłkę ich gry zaktualizowano do Control: Ultimate Edition. Otrzymując Ultimate Edition, będą mieli prawo do ulepszeń nowej generacji w momencie premiery Xbox Series X i PS5. To zasadniczo obala wcześniejsze oświadczenie 505 Games, w którym wydawca twierdził, że nie był możliwy upgrade dla posiadaczy oryginalnej gry Digital Deluxe Edition. Czym różni się wersja Deluxe Edition z przepustką sezonową od wersji Ultimate? Niczym! Dosłownie niczym. Dla obu wersji zawartość jest taka sama, różnią się tylko nazwą i sposobem kupna.

"Oferowana przez nas ścieżka aktualizacji jest możliwa tylko w przypadku aktualizacji z tej samej wersji gry" - twierdzi deweloper, przy czym podobno niemożliwa jest aktualizacja wersji Deluxe. Jednak błąd ujawnił, że Ultimate Edition i podstawowa gra z przepustką sezonową to w rzeczywistości ta sama wersja gry. Posiadacze gry komentują, że po zakupie przepustki sezonowej, oba dodatki DLC stały się darmowe. Po ich przypisaniu do konta, Control z wersji Deluxe automatycznie przeskoczyło na Ultimate. Osoby, którym przez pomyłkę przyznano uaktualnienie do Ultimate Edition, przywrócono już poprawną nazwę ich pakietu. W tym momencie ani Remedy Entertainment, ani 505 Games nie skomentowali błędu. Nie wiemy też jeszcze, jakie ulepszenia zostaną wprowadzone w nowej wersji Control, ani kiedy aktualizacja zostanie wysłana do właścicieli gry.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Control: Deweloper kłamie na temat różnic między edycjami gier i aktualizacją na next-geny?

 0