CoreDirector to nowe bezpłatne narzędzie do blokowania rdzeni E w grach (i nie tylko)

CoreDirector to nowe bezpłatne narzędzie do blokowania rdzeni E w grach (i nie tylko)

Bitsum — twórcy Process Lasso — stworzyli nową aplikację do zarządzania wątkami o nazwie CoreDirector, która zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad wydajnościowymi rdzeniami w procesorach Intela 12., 13. i 14. generacji. 

CoreDirector

Aplikacja CoreDirector rozwiązuje podstawowe problemy z harmonogramem systemu Windows lub automatycznym Thread Director od Intela, które mogą wystąpić w przypadku niektórych aplikacji. Dzięki temu oprogramowaniu użytkownicy mogą ręcznie kontrolować, które aplikacje/gry będą wykorzystywać rdzenie E i P.

Aplikacja CoreDirector rozwiązuje podstawowe problemy z harmonogramem systemu Windows lub automatycznym Thread Director od Intela

Trzy tryby

Aplikacja ma trzy podstawowe metody wymuszania: „Efficiency Mode OFF”, CPU Affinities i CPU Set. Ten pierwszy, czyli wyłączony tryb wydajności to miękka metoda wymuszania, która zapobiega automatycznemu przypisywaniu wątków do rdzeni E, ale nadal pozwala na użycie rdzeni E, jeśli aplikacja ich potrzebuje lub wymaga większej liczby wątków, niż mogą zapewnić rdzenie P.

CoreDirector

Pozostałe dwa są dość podobne do tego, co już zapewnia Process Lasso. CPU Affinities ogranicza wszystkie wątki do rdzeni P, z wyjątkiem przypadków, gdy aplikacja celowo żąda działania na rdzeniach E. CPU Sets są mniej rygorystyczną metodą egzekwowania, umieszczoną „pomiędzy pozostałymi dwoma i pozostawiają dużą część decyzji systemowi operacyjnemu”.

CoreDirector nie zastąpi Process Lasso

CoreDirector nie ma na celu zastąpić Process Lasso, ale ma być prostszą, bardziej przystępną aplikacją dla początkujących użytkowników. Bitsum wyraźnie stwierdza, że ​​zaleca używanie bardziej zaawansowanego oprogramowania Process Lasso do kontrolowania rdzeni E, ale dodaje, że ​​udostępnił CoreDirector dla społeczności. Nie jesteśmy pewni, co to oznacza, ponieważ Process Lasso jest dostępny w wersji bezpłatnej i płatnej.

Niemniej jednak CoreDirector umożliwia użytkownikom Intela zapewnienie, że aplikacje i gry wrażliwe na wydajność będą działać na odpowiednich klastrach rdzeniowych. Techniki zautomatyzowanego planowania od Intela i Microsoftu nie zawsze spełniają swoje zadanie, co może prowadzić do utraty wydajności, gdy zadania zaczną przenosić się na rdzenie E. Intel już o tym wie, ponieważ opracował nowe narzędzie o nazwie Application Optimization (APO), które dostosowuje odpowiednie zarządzanie wątkami jeszcze bardziej agresywnie niż to, co robi już Thread Director. Jednak jego zastosowanie jest bardzo ograniczone i obecnie obsługuje tylko dwa tytuły.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CoreDirector to nowe bezpłatne narzędzie do blokowania rdzeni E w grach (i nie tylko)

 0