Corsair MP600 Pro wyciekł na Amazonie. Dysk powalczy o miano najwydajniejszego SSD

Corsair MP600 Pro wyciekł na Amazonie. Dysk powalczy o miano najwydajniejszego SSD

Corsair MP600 był jednym z pierwszych dysków SSD na rynku, obsługujących interfejs PCIe 4.0. Wszystko wskazuje na to, że Corsair szykuje następcę w postaci modelu MP600 Pro, który pochwalić będzie mógł się naprawdę imponującą wydajnością. Nośnik wyciekł bowiem na niemieckim Amazonie, a oferta sklepu potwierdza, że mamy tu do czynienia z wysokowydajnym dyskiem SSD bazującym na standardzie PCIe 4.0 x4 NVMe M.2. Dowiadujemy się stąd, że będzie on oferował prędkość sekwencyjnego odczytu danych na poziomie aż 7000 MB/s oraz zapisu 6850 MB/s. Oznacza to, że Corsair powalczy o miano najwydajniejszego SSD z produktami takich firm jak Samsung czy Sabrent. 

Corsair MP600 Pro wyciekł na Amazonie, a oferta sklepu potwierdza, że mamy tu do czynienia z wysokowydajnym dyskiem SSD bazującym na standardzie PCIe 4.0.

Ogłoszenie ujawnia, że Corsair MP600 Pro wyposażony będzie w „pamięci 3D NAND typu TLC o wysokiej gęstości”, co powinno zapewnić niższą cenę przy zachowaniu wysokiej wydajności. Pod względem designu nośnik nie będzie się praktycznie różnić od poprzednika, co oznacza, że ponownie otrzymujemy sporych rozmiarów aluminiowy rozpraszacz ciepła, który powinien pozwolić na utrzymywanie wysokich prędkości nawet w trakcie długotrwałego obciążenia. Poza tym, wytrzymałość dysku określana jest jako „gwarantowane 3600 TB” (dla modeli 1 TB). Nie mamy jednak pewności, czy ten model bazuje na najnowszym kontrolerze Phison, czyli E18, ale wiele na wskazuje, gdyż konkurenci o podobnej wydajności korzystają właśnie z jego usług. Z przecieków wynika także, że MP600 Pro oferowany będzie w przynajmniej dwóch pojemnościach, czyli 1 TB i 2 TB.

Patriot Viper VP4100, Corsair MP600 i Gigabyte Aorus NVMe Gen4 - pojedynek

Zapewne nie przyjdzie nam już zbyt długo czekać na premierę nowego high-endowego dysku SSD od Corsair, skoro ten pojawił się już w ofercie Amazonu. Cena wynosiła w tym przypadku ok. 310 USD, ale wydaje się zawyżona, gdyż dla porównania 1 TB wariant dysku Samsung 980 Pro kosztuje 229 USD, choć ten jest nieco wolniejszy od dysku Corsair. Ostatecznie spodziewać należy się jednak przystępniejszej kwoty. Tymczasem my bierzemy się za duży test nowych dysków PCIe 4.0, który odpowie na pytanie, który z modeli dostępnych na rynku jest najwydajniejszy i jeśli tylko model Corsair wkrótce będzie miał swoją premierę, to na pewno pojawi się w tym zestawieniu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair MP600 Pro wyciekł na Amazonie. Dysk powalczy o miano najwydajniejszego SSD

 0