CORSAIR ogłasza wsparcie swoich klawiatur i myszek na konsoli Xbox One

CORSAIR ogłasza wsparcie swoich klawiatur i myszek na konsoli Xbox One

Dokładnie dzisiaj Microsoft wprowadza pełne wsparcie dla myszek i klawiatur na swojej konsoli Xbox One. Jest to spełnienie obietnic, które gigant z Redmond składał fanom kilka lat temu. Jak informowaliśmy niedawno, obsługiwanych jest większość urządzeń bezprzewodowych oraz tych wyposażonych w kabel USB. Niestety lista startowa gier obsługujących klawiatury i myszki na Xbox One nie zachwyca, tym samym z bardziej ciekawszych produkcji warto wspomnieć o bijącym rekordy popularności darmowym battle royale Fortnite czy DayZ. Oczywiście przytoczona lista wraz z biegiem czasu zostanie rozszerzona o koleje tytuły, aczkolwiek należy pamiętać, że obsługa myszki i klawiatury w danej grze zależy wyłącznie od twórców. Microsoft nie chce bowiem nikomu z góry narzucać tego rozwiązania. Co ciekawe Amerykanie ochronią w pewien sposób użytkowników korzystających z padów, ponieważ podczas rozgrywki nie spotkają oni konkurentów wyposażonych w inny zestaw urządzeń. 

CORSAIR poinformował o nawiązaniu współpracy z Microsoftem w celu zapewnienia kompatybilności swoich klawiatur i myszek z konsolą Xbox One.

CORSAIR ogłasza wsparcie swoich klawiatur i myszek na konsoli Xbox One

Pierwszą firmą, która zapowiedziała stworzenie dedykowanej klawiatury jest Razer, ale teraz do grona partnerów postanowił dołączyć także CORSAIR. Popularny producent potwierdził nawiązanie współpracy z Microsoftem w celu umożliwienia w przyszłości podłączenia do Xbox One klawiatur i myszek (przewodowych oraz bezprzewodowych) sygnowanym właśnie logiem CORSAIRA. Firma zaznacza, że właściciele konsoli podłączając myszkę i klawiaturę mechaniczną CORSAIR, będą cieszyć się tą samą precyzją rozgrywki, którą dotychczas zarezerwowano wyłącznie graczom z PC. CORSAIR zapewnia też, że jako licencjonowany partner sprzętowy dołoży wszelkich starań, aby rozszerzyć współpracę z firmą Microsoft, dzięki której kalifornijska marka stworzy specjalne produkty, jeszcze bardziej kompatybilne z konsolą Xbox One.

Dodatkowo Korsarze poinformowali, że zobowiązują się do ściślejszej współpracy przy innych inicjatywach Microsoftu, takich jak np. Mixer, interaktywna usługa do prowadzenia relacji na żywo. Cieszyć powinni się także osoby zajmujące się streamingiem, ponieważ za sprawą Elgato, czyli marki należącej do CORSAIR, użytkownicy Mixera skorzystają m.in. z Stream Decków, jak również innych, jeszcze niezapowiedzianych produktów w celu podniesienia poziomu jakości tworzonych transmisji na żywo. Cóż, należy pogratulować CORSAIR nawiązania partnerstwa z amerykańskim gigantem. Przy okazji należy mieć nadzieję, iż wprowadzane przez Microsoft rozwiązanie nie przyniesie żadnych szkód tylko same korzyści szczególnie dla fanów pierwszoosobowych strzelanek. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: CORSAIR ogłasza wsparcie swoich klawiatur i myszek na konsoli Xbox One

 0