Corsair prezentuje pamięci Vengeance DDR5 SODIMM. Wysoka cena za przeciętną specyfikację

Corsair prezentuje pamięci Vengeance DDR5 SODIMM. Wysoka cena za przeciętną specyfikację

Producenci pamięci DDR5 jak dotąd głównie koncentrowali się na komputerach stacjonarnych, a przynajmniej w zakresie nieco szybszych modułów. Dostępność laptopowych wersji się jednak poprawia, a jednym z przykładów wydajniejszych pamięci są moduły DDR5 SODIMM od Corsair.

Moduły Corsair Vengeance DDR5 SODIMM zostały zoptymalizowane pod kątem najnowszych laptopów do gier i wydajności, a także komputerów typu small form factor. Na początek Corsair zapowiada zestawy zawierające do 64GB pamięci (2x32GB) pracujące z częstotliwością do 4800MHz. Moduły DDR5 SODIMM firmy Corsair wykorzystują ekranowane układy, aby zapewnić stałą wysoką częstotliwość pracy, a także lepszą jakość sygnału i stabilność dzięki zastosowaniu wysokowydajnych płytek PCB. Moduły te będą kompatybilne z nowoczesnymi laptopami do gier obsługującymi DDR5, w tym z takimi modelami jak ASUS ROG Zephyrus M16, MSI Raider GE66 i Alienware x17 R2.

Corsair Vengeance DDR5 SODIMM to pamięci, które mają być dedykowane do wysokowydajnych laptopów. Problem w tym, że specyfikacja wcale nie powala, w przeciwieństwie do ceny.

Niestety, choć cieszymy się, że coś drgnęło również w segmencie laptopów, to specyfikacja nowych kości od Corsair wcale nie powala, a wręcz można powiedzieć, że zawodzi. Przy zegarze 4800 MHz i napięciu 1,1 V producent oferuje opóźnienia na poziomie CL 40-40-40-77, co jest w zasadzie minimum według JEDEC i nic ponadto. W desktopach mamy już dużo szybsze pamięci DDR5.

Specyfikacja pamięci Corsair Vengeance DDR5 SODIMM rozczarowuje, ale podobnie jest z ceną. Za zestaw dwóch kości po 16 GB każda, co daje łącznie 32 GB, producent życzy sobie 289,99 euro, co daje prawie 1350 zł. Dwukrotnie większy pakiet, czyli 64 GB w dwóch kościach po 32 GB to już wydatek 564,99 euro, co w przeliczeniu daje blisko 2650 zł. Tak wysokie ceny przy tej specyfikacji pokazują, że DDR4 w tym przypadku wciąż może oferować więcej za mniej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair prezentuje pamięci Vengeance DDR5 SODIMM. Wysoka cena za przeciętną specyfikację

 0