Corsair przedwcześnie opublikował zwiastun nowego dysku PCIe 5.0 (MP700)

Corsair przedwcześnie opublikował zwiastun nowego dysku PCIe 5.0 (MP700)

Zdaje się, że dużymi krokami zbliżamy się do szerokiej premiery dysków SSD wykorzystujących interfejs PCIe 5.0. W miniony weekend pisaliśmy, że pierwszy taki dysk trafił do sprzedaży w Japonii, a zdaje się, że nie będziemy musieli długo czekać na model MP700 od Corsair.

Jak donosi Overclock3D, Corsair opublikował pod koniec zeszłego tygodnia na swoim kanale YouTube wideo zapowiadające swój pierwszy dysk SSD PCIe 5.0, czyli MP700.  Wkrótce po publikacji  film został ustawiony jako prywatny, co sugeruje, że materiał nie miał być jeszcze udostępniony publicznie. Trailer zdradził jednak kilka szczegółów na temat nośnika, więc możemy się nimi z Wami podzielić.

Corsair opublikował pod koniec zeszłego tygodnia na swoim kanale YouTube wideo zapowiadające swój pierwszy dysk SSD PCIe 5.0, czyli MP700.

Nadchodzący dysk SSD PCIe 5.0 NVMe 2.0 firmy Corsair będzie oferował sekwencyjne prędkości odczytu do 10 000 MB/s i prędkości zapisu do 9500 MB/s, czyli ok. 40% szybsze niż obecny flagowy dysk SSD PCIe 4.0 tego producenta. Wiadomo, że MP700 będzie wyposażony w kości pamięci 3D TLC NAND i podobnie jak większość konsumenckich dysków SSD, będzie dostępny w formacie 2280.

Dysk będzie oferował ponadto duży aluminiowy radiator ze zintegrowanym wentylatorem, aby zapobiec throttlingowi termicznemu. Oznacza to, że może to być jeden z najgłośniejszych elementów naszego PC i choć w teorii zapewne radiator można będzie usunąć, aby użyć własnego radiatora SSD na płycie głównej, to nie mamy pewności, czy aktywne chłodzenie nie będzie wymagane, aby cieszyć się pełną wydajnością dysku. 

Na razie szczegóły dotyczące ceny i dostępności nie są znane. Zapewne premiera planowana jest na najbliższe tygodnie, a cena będzie bardzo wysoka, podobnie jak to wyglądało na starcie modeli PCIe 4.0. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair przedwcześnie opublikował zwiastun nowego dysku PCIe 5.0 (MP700)

 0