Corsair XENEON 27QHD240, czyli wypasiony monitor dla graczy z matrycą OLED

Corsair XENEON 27QHD240, czyli wypasiony monitor dla graczy z matrycą OLED

Firma Corsair ogłosiła wprowadzenie oraz natychmiastową dostępność swojego najnowszego monitora dla graczy. Ofertę "Korsarzy" rozszerzył model XENEON 27QHD240. Pod tą charakterystyczną nazwą kryje się sprzęt, o którym marzy niejeden gracz. Wysoką rozdzielczość oraz szybkie odświeżanie matrycy to tylko jedne z jego cech. Chyba najważniejsza jest informacja o wykorzystaniu panelu OLED.

Corsair wprowadza nowy monitor OLED dla graczy

Znana w środowisku graczy oraz fanów sprzętu komputerowego firma Corsair zapowiedziała właśnie nowość w swojej ofercie. Dokładniej mówiąc, "Korsarze" ogłosili wprowadzenie na rynek oraz natychmiastową dostępność gamingowego monitora. I już na wstępie trzeba dodać, że nie jest to byle jaki sprzęt. Nowy wyświetlacz od Corsair otrzymał dość charakterystyczną nazwę XENEON 27QHD240. Już samo nazewnictwo, a w zasadzie końcówka może zdradzać, o jakim sprzęcie mowa.

Ekran ma rozdzielczość 27 cali i oferuje rozdzielczość QHD (2560x1440). Producent chwali się także odświeżaniem na poziomie 240 Hz. Jakby tego było mało, matryca omawianego monitora została wykonana w 3. generacji technologii OLED od LG Display.

Ekran ma rozdzielczość 27 cali i oferuje rozdzielczość QHD (2560x1440). Jego proporcje to standardowe 16:9. Producent chwali się także odświeżaniem na poziomie 240 Hz. Jakby tego było mało, matryca omawianego monitora została wykonana w 3. generacji technologii OLED od LG Display.

Corsair XENEON 27QHD240 - imponująca specyfikacja i gwarancja jakości

Mimo, że sprzęt jest raczej przeznaczony do użytku domowego, ekran może być naprawdę jasny. Corsair deklaruje nawet do 1000 nitów. Ponadto urządzenie ma gwarantować 98,5-procentowe pokrycie przestrzeni kolorów DCI-P3. Zawiedzeni z pewnością nie będą gracze e-sportowi, ponieważ oprócz wspomnianych już 240 herców, XENEON 27QHD240 oferuje czas reakcji piksela na poziomie 0,03 ms. W praktyce oznacza to, że wyświetlany na ekranie obraz reaguje na dane wejściowe szybciej niż jesteśmy w stanie dostrzec.

Corsair XENEON 27QHD240

Oczywiście w tej klasy sprzęcie nie mogło zabraknąć wsparcia zarówno dla technologii NVIDIA G-SYNC, jak i AMD FreeSync. Tytułowy monitor od Corsair ma także być odporny dzięki technikom ochrony przed wypaleniem. Nie są to widocznie puste słowa, ponieważ firma deklaruje 3-letnią gwarancję Zero Dead Pixel i Zero Burn In. Jak pisze Corsair, sprzęt jest już dostępny w ich sklepie internetowym oraz u autoryzowanych sprzedawców i dystrybutorów. Na polskiej stronie Corsair widzimy jednak komunikat o szacunkowej dostępności 22 maja. Podana jest także cena, która wynosi 5429 złotych. Wysoką rozdzielczość, szybkie odświeżanie, piękne kolory i idealna czerń. Czego chcieć więcej od monitora do gier?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair XENEON 27QHD240, czyli wypasiony monitor dla graczy z matrycą OLED

 0