Corsair zaprezentował nowy sprzęt dla e-sportowców - klawiatury K70 RGB TKL oraz myszki Sabre PRO

Corsair zaprezentował nowy sprzęt dla e-sportowców - klawiatury K70 RGB TKL oraz myszki Sabre PRO

Corsair zaprezentował trzy nowe produkty z serii Champion Series - klawiaturę mechaniczną K70 RGB TKL i myszki SABRE PRO oraz SABRE RGB PRO. Najnowsze sprzęty gamingowe powstały przy współpracy z najlepszymi graczami e-sportowymi na świecie, którzy na co dzień sponsorowani są przez Corsair. K70 RGB TKL to klawiatura mechaniczna pozbawiona bloku numerycznego oferująca m.in. osobny przełącznik włączający specjalny tryb turniejowy. SABRE PRO oraz SABRE RGB PRO to dwa różne warianty tej samej, lekkiej i symetrycznej myszki wyposażonej w przewód opleciony linką paracordową. Wszystkie urządzenia z serii Champion Series wykorzystują oryginalną technologię Corsair AXON Hyper-Processing, która ma częstotliwość raportowania do USB na poziomie 8 000 Hz. SABRE RGB PRO oraz SABRE PRO to pierwsze w historii myszki Corsair, które zostały wyposażone w technologię AXON. Całkowicie przemodelowana linia SABRE posiada również przyciski Corisair QUICKSTRIKE, które oferują naprężoną konstrukcję bez odstępu między samym przyciskiem a jego wytrzymałym przełącznikiem firmy OMRON.

Corsair zaprezentował trzy nowe produkty z serii Champion Series - klawiaturę mechaniczną K70 RGB TKL i myszki SABRE PRO oraz SABRE RGB PRO.

Sprawia to, że kliknięcia lewym i prawym przyciskiem są rejestrowane natychmiast, a sam klik może być jeszcze szybszy. Klasyczna konstrukcja SABRE RGB PRO i SABRE PRO waży odpowiednio zaledwie 74 g (z RGB) i 69 g (bez RGB) oraz została zoptymalizowana pod kątem lekkości i wydajności. Elastyczny przewód w oplocie z linki paracordowej znacznie ogranicza tarcie kabla po powierzchni biurka lub podkładki. Teflonowe ślizgacze także minimalizują opór stawiany przez myszkę na dowolnej powierzchni roboczej. Ergonomiczny kształt przystosowany jest zarówno do chwytania palcami, jak i całą dłonią. Ponadto, premierowy gryzoń został wyposażony w zaawansowany sensor optyczny firmy PixArt z opcją ustawienia jego czułości nawet do 18 000 DPI. K70 RGB TKL ma częstotliwość raportowania 8 000 Hz oferowaną przez technologię AXON. Na polskim rynku sprzęt pojawi się w dwóch wariantach przełączników do wyboru, CHERRY MX Red lub CHERRY MX Speed.

Oba rozwiązania to popularne, dobrze znane graczom przełączniki linearne, ale w nowej, odświeżonej wersji z gwarancją nawet do 100 milionów naciśnięć. O wytrzymałości konstrukcji świadczy także aluminiowa obudowa oraz użycie wyłącznie nakładek na klawisze PBT Double-Shot o 1,5-milimetrowych ściankach formowanych w dwóch cyklach i z teksturowaną powierzchnią. Klawiatura oferuje również 100-procentowy anti-ghosting, pełną obsługę naciśnięć wielu klawiszy jednocześnie (n-key rollover), dedykowany przycisk włączający tryb blokady klawiszy systemu Windows czy wygodne rozwiązania do zarządzania multimediami. Co więcej, K70 RGB TKL posiada 8 MB pamięci wewnętrznej na zapisanie 50 profili, dzięki czemu można z nich korzystać od razu po podłączeniu klawiatury do nowego PC.

Wszystkie produkty Corsair korzystają wyłącznie z najnowszej i odświeżonej wersji oprogramowania Corsair iCUE oznaczonej cyfrą 4. Dzięki iCUE gracze mogą dowolnie personalizować podświetlenie RGB klawiatury K70 RGB TKL oraz myszki SABRE RGB PRO oraz dobierać tryby oświetlenia. Użytkownicy mogą również tworzyć własne profile, programować makra, mapować klawisze, przypisywać akcje do poszczególnych przycisków, zmieniać czułość sensora optycznego oraz kalibrować go z aktualnie wykorzystywaną powierzchnią podkładki. Nowy sprzęt jest w pełni kompatybilny z całym ekosystemem iCUE oraz jest całkowicie integrowany z grami oferującymi wsparcie zmiany podświetlenia LED RGB podczas rozgrywki, takimi jak np. Ghostrunner czy The Division 2. W Polsce sprzęt pojawi się we wszystkich najpopularniejszych sklepach z elektroniką najpóźniej do końca kwietnia 2021 roku.

Sugerowane ceny detaliczne:

  • Corsair K70 RGB TKL: 639 PLN
  • Corsair SABRE RGB PRO: 259 PLN
  • Corsair SABRE PRO: 239 PLN
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair zaprezentował nowy sprzęt dla e-sportowców - klawiatury K70 RGB TKL oraz myszki Sabre PRO

 0