Counter-Strike: Global Offensive straciło niemal 17% graczy. To efekt wprowadzenia opłat w grze?

Counter-Strike: Global Offensive straciło niemal 17% graczy. To efekt wprowadzenia opłat w grze?

Counter-Strike: Global Offensive można zaobserwować niecodzienny odpływ graczy. Średnia ich ilość spadła o prawie 17% w ostatnim miesiącu i jest to najwyższy spadek liczby graczy od kwietnia 2018 r. – i trzeci najwyższy spadek w ciągu jednego miesiąca w całej historii popularnej strzelanki. Powód takiej sytuacji może być tylko jeden i jest to wprowadzenie opłat za konta Prime. Według SteamCharts średnia liczba graczy w CS:GO w maju wyniosła 659889 osób, ale w czerwcu znacznie spadła do 549347 graczy – spadek o około 110000 graczy w ciągu jednego miesiąca, czyli 16,75%. Jedyne miesiące z większym spadkiem liczby graczy w historii gry to kwiecień 2018 (18,4%) i zaraz po premierze w październiku 2012 (32,88%, co CS:GO szybko odrobiło).

Z Counter-Strike: Global Offensive uciekają gracze, co najprawdopodobniej jest następstwem wprowadzenia opłat za konto Prime.

counter strike prime opłaty

Oczywiście nie ma całkowitej pewności, że przyczyną tak drastycznego odpływu graczy jest decyzja Valve o rozpoczęciu pobierania opłat od graczy, którzy chcą mieć dostęp kont Prime, jednak jest to bezpośrednie następstwo i logiczna konsekwencja. CS:GO oczywiście dalej można dodać do biblioteki Steam za darmo, a nawet normalnie uruchamiać i prowadzić rozgrywki, jednak z pewnymi ograniczeniami. Bez konta Prime nie można wciąć udziału w rozgrywce rankingowej. Prime obecnie można tylko kupić (wcześniej wystarczyło prowadzenie rozgrywek).

Valve wprowadziło zmianę, aby powstrzymać oszustów szkodzących w rozgrywce CS:GO zarówno nowym, jak i obecnym graczom – a fani grający za darmo nadal mają dostęp do wszystkich map, trybów, dobierania graczy w oparciu o umiejętności, a nawet map stworzonych przez społeczność, choć wydaje się, że wielu z nich całkowicie zrezygnowało z gry. Zwykli użytkownicy nie mają dostępu do rozgrywek rankingowych, co ma podnieść ich jakość. Oszuści też mają większy problem, bo teraz nie wystarczy założenie nowego konta, tylko każdorazowo trzeba zapłacić 60 zł. CS:GO wciąż jest popularną grą i średnia liczba graczy na poziomie niemal 550000 budzi podziw, jednak konkurencja cały czas się wzmacnia.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Counter-Strike: Global Offensive straciło niemal 17% graczy. To efekt wprowadzenia opłat w grze?

 0