Crimson Desert - gra zachwyca na pierwszym materiale z rozgrywki

Crimson Desert - gra zachwyca na pierwszym materiale z rozgrywki

Dotychczas niewiele wiadomo było na temat Crimson Desert, czyli nadchodzącego MMORPG nowej generacji od koreańskiego studia  Pearl Abyss, które dotychczas zasłynęło Black Desert Online. Ich najnowsze dzieło oferować ma rozbudowaną kampanię singleplayer i trzeba przyznać, że gra na zaprezentowanym podczas The Game Awards 2020 materiale z rozgrywki prezentuję się niezwykle imponująco. Wygląda na to, że możemy mieć do czynienia z nowym trendem w branży gier i azjatyckie studia będą chciały pokazać podczas tej generacji na co je stać. Niedawno ujawniono bowiem także rewelacyjnie zapowiadające się Black Myth od chińskiego dewelopera Game Science i oba tytuły pochwalić mogą się przede wszystkim next-genową oprawą graficzną. 

Crimson Desert na zaprezentowanym podczas The Game Awards 2020 materiale z rozgrywki prezentuję się niezwykle imponująco.

Wracając jednak do zwiastuna Crimson Desert, ten pokazuje naprawdę sporo fragmentów rozgrywki, w tym dynamiczną walkę, która ewidentnie ma bardziej zręcznościowy charakter niż to, do czego przyzwyczaiły nas gry MMO. Otoczenie prezentuje się fantastycznie, czasem wręcz fotorealistycznie, a warto też zwrócić uwagę na destrukcję otoczenia, np. kiedy zaklęcia dewastują mury zamku. W grze będziemy mogli nawet dosiąść smoka i widać, że jest to naprawdę rozbudowana produkcja z otwartym światem. Widać także, że twórcy inspirowali się też w pewnym stopniu Grą o tron i logo gry to glif prezentujący symbol wilka, sowy i jelenia ustawione w okręgu wokół korony, uniformy bohaterów przypominają te Nocnej Straży, a całość okraszona ma być krwawą i podstępną polityką w tle.   

Oczywiście jak na średniowieczne fantasy przystało, nie mogło tu również zabraknąć potworów, które inspirowane są celtycką i skandynawską mitologią. Całość łączyć ma rozgrywkę w stylu RPG akcji z MMO, gdzie zabawa koncentrować będzie się na potyczkach PvE. W ramach kampani fabularnej wcielimy się w postać najemnika o imieniu Macduff, a akcja rozgrywać będzie się w świecie Pywell. Gra zadebiutuje już w przyszłym roku i jak na razie nie potwierdzono jeszcze platform, ale PC jest pewniakiem. Zapewne twórcy będą chcieli wydać swoje nowe dzieło także na next-genowe konsole.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crimson Desert - gra zachwyca na pierwszym materiale z rozgrywki

 0