Crypto Browser - poznajcie przeglądarkę Opery dedykowaną kryptowalutom

Crypto Browser - poznajcie przeglądarkę Opery dedykowaną kryptowalutom

Opera chce skorzystać na popularności kryptowalut. Producent przygotował przeglądarkę internetową dedykowaną właśnie wirtualnej walucie. Co takiego oferuje Crypto Browser?

W 2018 roku Opera zaimplementowała w swojej przeglądarce internetowe portfel z kryptowalutami. Po trzech latach firma wystartowała z nową przeglądarką bazującą na Web3 dla osób interesujących się kryptowalutami- Crypto Browser, która w wersji beta trafiła na komputery PC w tym Mac oraz smartfony (wydanie dla iOS pojawi się wkrótce). Jak twierdzi deweloper, Opera Crypto Browser to coś więcej niż tylko surfowanie po stronach internetowych. Program zaprojektowano do pracy z różnymi zdecentralizowanymi aplikacjami lub dApps, który zawiera większą funkcjonalność niż zwykła przeglądarka internetowa. Mowa m.in. o wbudowanym portfelu z kryptowalutami. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie wbudowanym narzędziom skoncentrowanym na Web3, a także rozwiązaniom silnika Chromium, na którym działa oprogramowanie Opery.

Crypto Browser to przeglądarka internetowa Opery poświęcona kryptowalutom.

Crypto Browser - poznajcie przeglądarkę Opery dedykowaną kryptowalutom

Crypto Corner zapewnia dostęp do najnowszych wiadomości o blockchain, kalendarza i nadchodzących wydarzeń branżowych, NFT, społeczności kryptograficznych, treści edukacyjnych, podcastów czy filmów, a także cen kryptowalut. Wszystko to zebrane w jednym punkcie. Przeglądarka zawiera nowy portfel kryptograficzny, a także umożliwia logowanie do dApps bezpośrednio z przeglądarki, bez instalowania żadnych rozszerzeń. Za powstanie tego rozwiązania odpowiadają zespoły ze Szwecji oraz Polski. Całość zawiera ponadto bezpieczny schowek, wbudowany VPN niewymagający logowania, bloker reklam i tracker z dodatkowym dostępem do stron Web3 oraz dApps - bezpośrednio z paska przeglądarki.

Crypto Browser - poznajcie przeglądarkę Opery dedykowaną kryptowalutom

Jednym z kluczowych elementów aplikacji jest portfel obsługujący aktualnie Ethernum, a za jakiś czas otrzyma wsparcie dla Bitcoin, Celo, Nervos i Polygon. Założeniem Crypto Browser jest to aby użytkowników mógł uzyskać dostęp do kryptowalut bez instalowania dodatkowych rozszerzeń. Program pozwoli też na kupowanie wirtualnej waluty z wykorzystaniem pomostu "fiat to crypto". Poza szyfrowaniem treści przeglądarka oferuje dostęp do GameFi, która pozwala zarabiać pieniądze grając w metawersy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crypto Browser - poznajcie przeglądarkę Opery dedykowaną kryptowalutom

 0