Crysis Remastered trafi na PC, PS4 i Xbox One we wrześniu. Gra otrzyma ray tracing

Crysis Remastered trafi na PC, PS4 i Xbox One we wrześniu. Gra otrzyma ray tracing

Crysis Remastered nie miał w ostatnim czasie lekko i ze względu na krytykę graczy, która pojawiła się zaraz po wycieku trailera i dotknęła oprawę graficzną gry, deweloperzy zdecydowali o przełożeniu daty debiutu odświeżonej edycji wydanej pierwotnie w 2007 roku strzelanki. Miała ona trafić do sklepów 23 lipca, ale jak oczywiście wiemy tak się nie stało w przypadku edycji PC, PS4 i Xbox One, a tego dnia pojawiła się wersja dla Nintendo Switch. Przez minione tygodnie nie mogliśmy liczyć na oficjalne detale dotyczące następnego terminu premiery na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Wprawdzie PlayStation Access sugerował, iż może to nastąpić pod koniec mijającego tygodnia, aczkolwiek ponownie mieliśmy do czynienia z pudłem. Rozwiać wątpliwości postanowili autorzy odpowiedzialni za projekt, którzy w ramach opublikowanego trailera zdradzili wreszcie, kiedy Crysis Remastered pojawi się na pozostałych platformach. Stanie się to dokładnie 18 września 2020 roku.

Crysis Remastered trafi na PC, PS4 i Xbox One 18 września 2020 roku.

Jeśli chodzi o PC, to gra trafi do Epic Games Store na czasową wyłączność. Nowy materiał wideo przedstawia zmiany graficzne, jakich doczeka się remaster i możemy tutaj liczyć na wysokiej jakości tekstury 8K, poprawione ogólne odbicia również te w wodzie, poprawioną jakość okluzji otoczenia (SSDO), czy obsługę HDR oraz ray tracingu. Ponadto nie zabraknie zaawansowanych efektów cząsteczkowych oraz nowszego systemu oświetlenia wykorzystującego technologię SVOGI. Bez wątpienia poziom wizualny remastera Crysisa porównując go do oryginału uległ pewnej poprawie, ale zapewne mimo tego pojawi się grupa niezadowolonych z poprawek osób. Crysis Remastered wyceniono na 29,99 euro co w przeliczeniu daje około 139 złotych. Uważacie, że to dużo jak za nowe tekstury czy szereg innych mniejszych bądź większych zmian?

Oryginalny Crysis miał w ocenie graczy stanowić bardziej pokaz możliwości technologii aniżeli rewolucyjną pod wieloma innymi względami w tym fabułą produkcję. Z pewnością Crytekowi 13 lat temu Crytekowi udało się zaimponować społeczności oraz wystawić na ogromną próbę większość ówczesnych mocnych komputerów. Aktualnie do sprzedaży trafi tylko remaster pierwszej części i nie wiemy, czy w przyszłości doczekamy się również odświeżenia pozostałych dwóch odsłon serii, choć z drugiej strony w dobie popularności takich gier nie byłoby to zaskoczeniem. Dużo zależy jednak od tego jak sprzeda się Crysis Remastered.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crysis Remastered trafi na PC, PS4 i Xbox One we wrześniu. Gra otrzyma ray tracing

 0