CS:GO z nowym rekordem graczy. Gra wciąż cieszy się ogromną popularnością

CS:GO z nowym rekordem graczy. Gra wciąż cieszy się ogromną popularnością

Counter-Strike: Global Offensive w żadnym razie nie narzeka na brak popularności i przyciąga średnio 1 mln graczy na Steam. Czasami bije też kolejne rekordy zainteresowania i w tym roku robi to nad wyraz często. Ostatnio po miesiącu przekroczono następną granicę.

CS:GO wizualnie wprawdzie odbiega od dzisiejszych standardów, ale nadrabia grywalnością, dzięki czemu przyciąga tłumy graczy. W zeszłym miesiącu pisaliśmy o nowym peaku wynoszącym 1,320,219 jednocześnie aktywnych graczy. Wynik ten jest już jednak nieaktualny, bo teraz według serwisu Steam Charts Counter-Strike: Global Offensive osiągnął nowy rekord 1,416,861 użytkowników Steam. W chwili pisania wiadomości w produkcję gra 1,172,684 ludzi. Jest to tym bardziej imponujące, że mamy do czynienia ze starszą strzelanką.

CS:GO ustanowił nowy peak jednocześnie aktywnych graczy.

Counter-Strike: Global Offensive

Gra Valve wyszła z małego kryzysu z początku 2022 i większości 2021 roku, kiedy nie przyciągała tylu ludzi. Jak widzimy CS:GO utrzymuje zainteresowanie, aczkolwiek ciężko ocenić czy tak też będzie w następnych miesiącach. Gra bije rekordy w czasie, gdy coraz częściej mówi się o jej następcy, o którym wzmianki znaleziono w bazie sterownika NVIDII. Wyciek potwierdził Richard Lewis, doświadczony dziennikarz i gospodarz wydarzeń e-sportowych związany także z Counter-Strike. Produkcja ma działać na silniku Source 2 a beta powinna pojawić się na przełomie marca/kwietnia.

CS:GO sukces zawdzięcza również regularnemu rozwojowi ze strony Valve, ale jednocześnie cierpi na cheaterów, jak niemal każda gra sieciowa. Wprawdzie produkcja pozostaje darmowa to można kupić Prime Status Upgrade za 68,50 zł oferujący status Prime, w ramach którego gacze ze statusem Prime będą dobierani z innymi graczami z tym statusem oraz będą mogli otrzymać zestawy pamiątkowe, losowe przedmioty i skrzynie z bronią przyznawane wyłącznie posiadaczom statusu Prime. Gracie w Counter-Strike: Global Offensive?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: CS:GO z nowym rekordem graczy. Gra wciąż cieszy się ogromną popularnością

 0