CyberPower wprowadza tani komputery do VR Oculus Rift

CyberPower wprowadza tani komputery do VR Oculus Rift

Nie jest tajemnicą, że komputery do VR są niezwykle drogie. Wymagają mocnych podzespołów, które swoje kosztują. Jednak firma CyberPower chce to nieco zmienić przy pomocy zestawu o nazwie CyberPowerPC Gamer Ultra VR.

Komputer został zbudowany na bazie podzespołów AMD. Wyposażony jest w procesor FX-4350, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 1 TB oraz kartę graficzną Radeon RX 470 z 4 GB pamięci VRAM. Jak to możliwe, że taki zestaw poradzi sobie z grami VR? Przecież okulary pokroju Oculus Rift mają większe wymagania.

Stało się to możliwe dzięki technologii ASW (Asynchronous Spacewarp), o której pisaliśmy już na łamach ITHardware. W skrócie - nowe rozwiązanie Oculusa obniża wymagania gier VR do 45 klatek na sekundę (normalnie wymagane było 90 FPS) poprzez tworzenie dodatkowych klatek na podstawie wcześniej wyświetlanych. Technologia została opracowana we współpracy z Microsoftem, AMD i Nvidią. Właśnie dlatego komputer marki CyberPower poradzi sobie z grami w wirtualnej rzeczywistości.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nowa technologia będzie wykorzystywana tylko w przypadku okularów Oculus Rift. Podobnego rozwiązania na razie nie uświadczymy w przypadku chociażby HTC Vive, które wydaje się być w tym momencie największym konkurentem Oculusa. Komputer CyberPowerPC Gamer Ultra VR jest już dostępny w sprzedaży. W zestawie z okularami Oculus Rift można go kupić za 1099 dolarów.

CyberPowerPC Gamer Ultra VR

CyberPowerPC Gamer Ultra VR

CyberPowerPC Gamer Ultra VR

Pokaż / Dodaj komentarze do: CyberPower wprowadza tani komputery do VR Oculus Rift

 0