Cyberpunk 2077 nie będzie zajmować 200 GB na dysku. CD Projekt RED zaprzecza plotce

Cyberpunk 2077 nie będzie zajmować 200 GB na dysku. CD Projekt RED zaprzecza plotce

CD Projekt RED wciąż nie podzieliło się z nami informacjami odnośnie wymagań systemowych Cyberpunk 2077 na PC, a zapewne wielu graczy na tej platformie chętnie dowiedziałoby się, czy musi już modernizować swój komputer pod tę najbardziej wyczekiwaną premierę roku. W ostatnim czasie w sieci zaczęły jednak pojawiać się plotki co do rozmiaru gry, które sugerowały, że powinniśmy szykować naprawdę dużo miejsca na dysku, ponieważ Cyberpunk 2077 wymagać będzie aż 200 GB przestrzeni dyskowej. Oznaczałoby to, że RPG od polskiego studio będzie jedną z największych produkcji na rynku pod tym względem, chociaż do rekordzisty, czyli Call of Duty Modern Warfare, jeszcze sporo brakuje. Okazuje się jednak, że plotka ta została wyssana z palca i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Okazuje się, że plotka 200 GB wadzie Cyberpunk 2077 na PC została wyssana z palca i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

CD Projekt RED postanowiło bezpośrednio zabrać głos w tej sprawie i Marcin Momot (Global Community Lead) opublikował na Twitterze post, w którym wprost zaprzecza tym plotkom. „Co prawda wymagania systemowe Cyberpunk 2077 wciąż są nieznane (wkrótce zostaną jednak ujawnione), chcę się odnieść do tego wątku na Reddicie. Gra nie będzie zajmowała do 200 GB po instalacji” - napisał Momot, który dodał, że gracze „mogą spodziewać się, że wymagane miejsce na HDD będzie zbliżone do tego, co znają z innych nowoczesnych tytułów”. Co prawda wciąż nie wiemy, ile musimy szykować wolnej przestrzeni dyskowej na Cyberpunk 2077, ale dobrze wiedzieć, że nie będzie to aż tyle, ile sugerowały przecieki.

Co ciekawe, post Momota zawiera także grafikę z prezentacji karty graficznej GeForce RTX 3080, gdzie ujawniono technologię RTX IO. Jest to zestaw technik, które umożliwić mają szybsze ładowanie gier i dekompresję assetów, za sprawą wsparcia ze strony GPU (wymagany jest także dysk SSD PCIE 4.0). Wygląda więc na to, że Cyberpunk będzie wspierać RTX IO. Do premiery gry pozostało jeszcze dwa i pół miesiąca, więc do tego czasu poznawać będziemy kolejne szczegóły na temat tej produkcji. Mamy tylko nadzieję, że 19 listopada to ostateczna data i gra nie zaliczy kolejnego opóźnienia na ostatniej prostej. Warto też dodać, że Cyberpunk 2077 wspierać będzie ray tracing (zapewne już na starcie).   

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 nie będzie zajmować 200 GB na dysku. CD Projekt RED zaprzecza plotce

 0