Cyberpunk 2077 odzyskuje graczy i cieszy się dużą popularnością na Steam

Cyberpunk 2077 odzyskuje graczy i cieszy się dużą popularnością na Steam

Cyberpunk 2077 nie spełnił oczekiwań graczy i nie ma się czemu dziwić, ponieważ popremierowy stan gry zwłaszcza na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One wołał o pomstę do nieba. Sytuację poprawiły aktualizacje, a w przyszłym roku dostaniemy pierwszy i niestety jedyny dodatek fabularny. Mimo porażki gra odżyła na Steam gdzie zanotowała wzrost graczy.

Cyberpunk 2077 przed debiutem był kreowany na jedną z najlepszych gier ostatnich lat, aczkolwiek premiera brutalnie zweryfikowała nadzieje graczy. Błędy, niedorobiony port na urządzenia poprzedniej generacji czy budzący politowanie system policji były wierzchołkiem góry lodowej. CD Projekt RED ruszył do naprawy Cyberpunka 2077 co zarazem opóźniło tworzenie dodatkowej treści w tym fabularnego DLC, którego zapowiedziano dopiero ostatnio. Mimo krytyki gra odzyskała graczy na Steam, o czym świadczą statystyki SteamCharts.

Cyberpunk 2077 zaczął w ostatnim czasie odzyskiwać graczy.

Cyberpunk 2077

Wynika z nich, że wczoraj w Cyberpunka 2077 grało ponad 64 tys. graczy, z kolei dziś rezultat ten się utrzymuje. To ogromny skok zainteresowania względem sierpnia, kiedy CP 2077 przyciągnął tylko 18 tysięcy osób. Oczywiście do rekordu 830,387 graczy z okresu premiery dużo brakuje. Patrząc na dane z poprzednich miesięcy widzimy, iż gra radzi sobie przez prawie dwa lata lepiej niż niejeden tytuł. Skąd taki wzrost popularności? Zapewne odpowiada za niego udostępnienie serialu anime Cyberpunk: Edgerunners, którego akcja ma miejsce w tym uniwersum.

W jakimś stopniu przyczyniły się do tego zapowiedź dodatku oraz patch 1.6. Aktualizacja zawiera kolejny szereg poprawek i garderobę pozwalającą na zmianę wyglądu stroju bez zmiany statystyk pancerza. Dodano też nowe aktywności w postaci kontraktów: Betonowa pułapka, Nic do stracenia i Bolesny kac. Doszły nowe bronie palne: Kappa (pistolet typu Smart), Senkoh LX (Karabin maszynowy typu Tech), Ikoniczny karabin precyzyjny Ostatni Krytyk. Warto wspomnieć, że CD Projekt RED zadeklarował, iż nie porzuci marki Cyberpunk, tylko zamierza aktywnie ją rozwijać.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 odzyskuje graczy i cieszy się dużą popularnością na Steam

 0