Cyberpunk 2077 po aktualizacji 2.0 może przegrzewać wiele PC. Gra wykorzysta 90% 8-rdzeniowych CPU

Cyberpunk 2077 po aktualizacji 2.0 może przegrzewać wiele PC. Gra wykorzysta 90% 8-rdzeniowych CPU

Update 2.0 do Cyberpunka 2077 zostanie udostępniony jeszcze w tym miesiącu. Według Filipa Pierścińskiego, głównego programisty scen w CD Projekt Red, wprowadzone zmiany będą mocno obciążać zarówno procesory, jak i karty graficzne.

Lepiej sprawdzić swój komputer

Pierściński stwierdził, że nowa wersja Cyberpunka 2077 może wykorzystać do 90% współczesnych ośmiordzeniowych procesorów. W związku z tym zasugerował graczom komputerowym, aby sprawdzili swoje systemy pod kątem problemów ze stabilnością i przegrzewaniem.

Po aktualizacji Cyberpunka 2077 może wykorzystać do 90% współczesnych ośmiordzeniowych procesorów.

Szczerze mówiąc, nie jest to zaskoczeniem. Cyberpunk 2077 V2.0 w pełni wykorzysta technologię śledzenia ścieżki i wprowadzi znaczące ulepszenia do wielu systemów rozgrywki. Może to zwiększyć ogólne wykorzystanie procesora i gracze PC powinni być na to przygotowani. Zanim zaczniemy narzekanie na działanie gry, zdecydowanie warto sprawdzić swój komputer pod kątem ewentualnych problemów ze stabilnością.

Nie jest to odosobniony przypadek

Podobnie wyglądało to w przypadku kilku innych gier wydanych w ostatnim czasie, choćby The Last of Us Part I, które w momencie premiery obciążało procesor podczas procedury wstępnej kompilacji modułu cieniującego przez ponad 30 minut. W związku z tym powodowało to liczne awarie niestabilnych PC. 

Co przynosi nowa aktualizacja?

Aktualizacja Cyberpunk 2077 Update 2.0 przebuduje system policji gry i wprowadza duże zmiany w sztucznej inteligencji bojowej. Dodatkowo zawierać ma ponad 100 nowych przedmiotów – broń, oprogramowanie cybernetyczne i ubrania, dziesiątki nowych zadań fabularnych i gigów, a także niekończące się dynamiczne wydarzenia i misje. Ta aktualizacja zapewni także obsługę NVIDIA DLSS 3.5. Co więcej, CD Projekt Red wprowadzi walkę pojazdami i broń montowaną, przeprojektowane oprogramowanie cybernetyczne i perki, zwiększy maksymalny poziom oraz doda zupełnie nowe drzewo umiejętności i zdolności reliktów.

Warto dodać, że modder „Half Hogan PL” wypuści w październiku nową wersję swojego pakietu tekstur dla CP2077. Domyślać można się, że Cyberpunk 2077 HD Reworked Project 2.0 będzie zoptymalizowany pod kątem Update'u 2.0.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 po aktualizacji 2.0 może przegrzewać wiele PC. Gra wykorzysta 90% 8-rdzeniowych CPU

 0