Cyberpunk 2077 w przyszłym roku otrzyma dużą next-genową aktualizację

Cyberpunk 2077 w przyszłym roku otrzyma dużą next-genową aktualizację

Wczoraj CD Projekt RED ponownie przełożyło datę premiery Cyberpunk 2077, co było mocno rozczarowującą informacją dla wielu graczy, którzy nie mogą się doczekać debiutu tego tytułu. Dziś polski producent potwierdził zaś, że na dużą next-genową aktualizację gry będziemy musieli poczekać do przyszłego roku. „Redzi” w trakcie telekonferencji ujawnili, że gra doczeka się stosownych ulepszeń na PS5 i Xbox Series X, aczkolwiek te udostępnione zostaną dopiero w 2021 roku. Szczegóły na ten temat przedstawiciel firmy podaje w 11 minucie rozmowy. Co ciekawe jednak, przedstawiciel producenta zapewnia, że Cyberpunk 2077 będzie grywalny na PlayStation 4 i Xbox One, ale także PlayStation 5 oraz Xbox Series X od dnia premiery. Wypowiedź ta jest nieco niejasna, ponieważ CDPR przekonuje, że „od 19 listopada, gdy gra zadebiutuje, będzie można grać na następnych generacjach i od tego momentu będzie wyglądała lepiej niż na następnych” - co zdaje się sugerować, że next-geny zadebiutują przed tą datą (lub też tego samego dnia). Nie jest to jednak potwierdzona informacja, a ostatnie przecieki sugerowały 20 listopada jako datę premiery PS5.

Cyberpunk 2077 będzie grywalny na PlayStation 4 i Xbox One, ale także PlayStation 5 oraz Xbox Series X od dnia premiery.

Cyberpunk 2077 w przyszłym roku otrzyma dużą next-genową aktualizację

CD Projekt RED nie obawia się także konkurencji w postaci tytułów startowych na nowe konsole, ponieważ ich zdaniem Cyberpunk 2077 będzie mocno odmiennym tytułem, wyróżniającym się na tym tle. Co więcej, gra od samego początku ma lepiej prezentować się na PS5 i Xbox Series X, a to za sprawą możliwości tych urządzeń, ale najciekawszym elementem konferencji jest potwierdzenie, że w przyszłym roku doczekamy się dużej aktualizacji Cyberpunk 2077 dla obu next-genów. Będzie ona darmowa dla wszystkich, którzy zakupią ten tytuł na obecnej generacji, czyli PS4 i Xbox One, co niejako zdradza także, iż PS5 doczeka się czegoś na wzór Smart Delivery z Xboxa Series X (system, dzięki któremu kupując gry na obecną generację, otrzymamy za darmo również wersje na kolejną).    

Cyberpunk 2077 ponownie opóźniony. Zagramy dopiero w listopadzie

Przypominamy, że w styczniu tego roku Polacy zapewniali, że gra od zawsze planowana była na obecną generację i nie mieli w planach wersji na nowe konsole. Zdaje się, że przeciągająca się premiera, która koniec końców odbędzie się w okolicach debiutu PS5 i Xbox Series X, sprawiła, że studio musiało zmienić zdanie. Adam Kiciński, czyli CEO CD Projekt RED, zapewnił jednak, że choć myślą już o nowej generacji, to jednak koncentrują się na obecnej. Przypominamy, że Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada na PC, PS4 i Xbox One. Czy powtórzy sukces trzeciego Wiedźmina? Przekonamy się, jakie będzie przyjęcie zaraz po premierze. Tymczasem 25 czerwca odbędzie się Night City Wire, czyli kolejna duża prezentacja tej produkcji.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 w przyszłym roku otrzyma dużą next-genową aktualizację

 0