Cyberpunk 2077 z nową aktualizacją. Co takiego zawiera?

Cyberpunk 2077 z nową aktualizacją. Co takiego zawiera?

CD Projekt RED udostępnił nową aktualizację do Cyberpunka 2077, która zainteresuje użytkowników najnowszych kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 40 korzystających z technologii DLSS.

Cyberpunk 2077 na komputerach (Steam, GOG, Epic Games Store) otrzymał nowy update, który nie wprowadza dużych poprawek, ale jest istotny dla posiadaczy GPU GeForce RTX 40. CD Projekt RED udostępnił bowiem pełne wsparcie dla NVIDIA DLSS 3 oraz NVIDIA Reflex. Wersja produkcji się nie zmienia (1.61). Opcja generowania klatek DLSS wymaga karty graficznej GeForce RTX 40 i włączonej na systemie operacyjnym funkcji przyspieszonego sprzętowo programowania GPU. W przypadku Windowsa 11 opcję tę włączono domyślnie. Jeżeli korzystamy z Windowsa 10, przyspieszone sprzętowo programowanie GPU aktywujemy w następujący sposób:

  • Wciskając klawisz Windowsa na klawiaturze i wpisując „grafika”, a następnie wciskając Enter – powinno otworzyć się menu ustawień grafiki
  • W menu ustawień grafiki włączyć opcję „przyspieszone sprzętowo programowanie GPU”
  • Zrestartować komputer

Jednocześnie zaleca się włączenie funkcji upscaling (DLSS) na kartach graficznych z 16 GB lub mniejszą ilością pamięci VRAM i rozdzielczością 1440p, lub wyższą. Oczywiście to tylko rekomendacja i każdy zrobi tak jak uważa za stosowne. Warto pamiętać, iż technologia DLSS zwłaszcza w nowej wersji pozwala przyspieszyć działanie gry, więc jest jak najbardziej przydatnym rozwiązaniem, które warto aktywować. Sam update nie zawiera innych zmian czy poprawek wydajności. Co ciekawe DLSS 3 wspiera inna gra Redów - Wiedźmin 3: Dziki Gon. Na liście tytułów są ponadto Dying Light 2 Stay Human, Portal, A Plague Tale: Requiem, Deliver Us: Mars, Atomic Heart, Chernobylite, Hogwarts Legacy, HITMAN 3, Microsoft Flight Simulator.

DLSS pozwala generować (oszacować, jak ma wyglądać) ramkę obrazową na podstawie połączenia niskiej rozdzielczości aktualnie renderowanej połączonej z wysokiej rozdzielczości poprzednio wyrenderowanej. DLSS 3.0 to więc rozwinięcie ciekawe przemyślanej technologii NVIDII, która pozwala generować pełną ramkę od początku, pomiędzy poprzednio wygenerowaną, a aktualnie generowaną. CD Projekt RED po ponad dwóch latach od wydania nadal ulepsza Cyberpunka 2077 i w najbliższych miesiącach trzeba oczekiwać kolejnych łatek i premiery fabularnego dodatku Phantom Liberty. Niestety będzie to jedyne DLC rozszerzające historię miasta Night City, bo CD Projekt RED pochłonięty jest innymi projektami w tym kontynuacją CP 2077.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 z nową aktualizacją. Co takiego zawiera?

 0