Cyberpunk 2077 ze wsparciem modów? CD Projekt RED ma inny priorytet

Cyberpunk 2077 ze wsparciem modów? CD Projekt RED ma inny priorytet

Mody potrafią w wielu przypadkach znacząco ulepszyć gry, a idealnym przykładem jest tutaj Wiedźmin 3: Dziki Gon, bo chociaż i bez modyfikacji wygląda świetnie, to jednak wiele pomysłów modderów okazało się bardzo dobrych. Niestety opcji modowania (przynajmniej w dniu premiery produkcji) zabraknie w wyczekiwanym przez graczy Cyberpunku 2077. Menedżer społeczności w CD Projekt RED Marcin Momot na oficjalnym forum przyznał, że deweloper obecnie nie myśli o wprowadzeniu funkcji modów w Cyberpunk 2077. „Aktualnie nie mamy w tej kwestii nic do ujawnienia. Jeżeli coś się zmieni, to poinformujemy graczy” - stwierdził przedstawiciel polskiego studia. Natomiast w późniejszym oświadczeniu Momot podkreślił, że oczywiście w przyszłości chcieliby wspierać społeczność moderów.

CD Projekt RED nie planuje wesprzeć modów na początku premiery Cyberpunka 2077.

Cyberpunk 2077 ze wsparciem modów? CD Projekt RED ma inny priorytet

Teraz z kolei Redzi zamierzają skupić się przede wszystkim na wydaniu autorskiego tytułu. Jak więc widzimy, nie możemy być absolutnie pewni, że dedykowane narzędzia pojawią się nawet w przyszłości. Z drugiej jednak strony, CD Projekt RED z pewnością doceniło wkład społeczności w rozwój Wiedźmina po premierze, czego dowodem są np. udostępnione do pierwszej części fanowskie dodatki. Finalnie więc zechcą wesprzeć moderów, aczkolwiek na tę chwilę możemy naprawdę długo poczekać, ponieważ data debiutu Cyberpunka 2077 to temat rzeka. Redzi do tej pory nie podali żadnych szczegółów, zaś branżowi eksperci prześcigają się w podawaniu kolejnych dat - najbardziej realnym z nich wydaje się mimo wszystko przyszły rok.

Z pewnością fanów rozczaruje też ostatnia informacja w kwestii publikacji materiałów z Cyberpunka 2077, który zostanie pokazany podczas tegorocznych targów E3. Twórcy potwierdzili, że grę w akcji zobaczą wyłącznie osoby bezpośrednio obecne na czerwcowym wydarzeniu. Tym samym nie zobaczymy gameplayu na YouTube czy innych serwisach social media. Przynajmniej tych oficjalnych, gdyż jak wiemy przecieki dużych projektów lubią pojawiać się w internecie, choć tutaj sytuacja będzie o wiele trudniejsza, bo Redzi zabronili nagrywania jakichkolwiek materiałów z prezentacji. Należy przyznać, że to dość dziwne podejście - myślicie, że mamy się czego obawiać, jeżeli chodzi o jakość Cyberpunka 2077?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Cyberpunk 2077 ze wsparciem modów? CD Projekt RED ma inny priorytet

 0