Czekacie na nową konsolę? To sobie jeszcze poczekacie. Szef Xbox ma złe wiadomości

Czekacie na nową konsolę? To sobie jeszcze poczekacie. Szef Xbox ma złe wiadomości

Zarówno Microsoft jak i Sony mają problemy z łańcuchem dostaw ich konsol nowej generacji. Niestety, według szefa działu Xbox w Microsoft, Phila Spencera, sytuacja ta potrwa jeszcze kolejny rok, a skoro będzie brakować konsol Xbox, to również i PlayStation 5. 

Phil Spencer powiedział, że sytuacja to nie tylko problem z chipami i niezbyt optymistycznie stwierdził, że sytuacja nie poprawi się w tym roku, ani nawet w następnym. "Najbardziej boli rozczarowanie fanów. Ludzie naprawdę chcą tej nowej generacji konsol – to dobre konsole, zarówno od nas, jak i od innych platform – i chcą nowej funkcjonalności. Ciężko pracujemy, aby wprowadzić je na rynek, ale będzie to wyzwanie, nad którym będziemy pracować przez dłuższy czas". Spencer oczywiście miał na myśli konsole Xbox Series S i X, ale również konkurencyjne PlayStation 5, które pod pewnymi względami jest bardzo podobne i również posiada technologie AMD Ryzen i AMD RDNA, więc można śmiało założyć, że Sony trapią podobne problemy, co Microsoft, jeśli chodzi o braki konsol.

Według szefa działu Xbox, niedobory na rynku konsol potrwają jeszcze cały kolejny rok. Dotyczy to nie tylko konsol Xbox Series X | S, ale również PlayStation 5. W końcu obie platformy korzystają z chipów AMD.

Oczywiście sytuacja na rynku konsol tylko część większego niedoboru chipów, który dotknął wiele branż, w tym rynek kart graficznych do komputerów PC, gdzie zarówno procesory graficzne NVIDIA, jak i AMD są ciężkie do znalezienia w sklepach i znacznie droższe niż powinny. Co jednak ciekawe, Phil Spencer jest bardziej pesymistyczny niż dostawca chipów do ich konsol. Lisa Su z AMD przekonuje, że powstają nowe fabryki, a globalny niedobór półprzewodników stanie się mniej dotkliwy już w II połowie 2022 roku.

Z drugiej strony japoński producent Toshiba powiedział w zeszłym miesiącu, że podaż materiałów potrzebnych producentom konsol do produkcji półprzewodników "pozostanie bardzo napięta" co najmniej do września 2022 roku. Pokazuje to, że producenci właściwie nie wiedzą, jak szybko kryzys zostanie zażegnany. W tej sytuacji gracze albo znajdą sobie inne hobby, co zdecydowanie wyjdzie im na zdrowie, albo przyzwyczają się do niskiej podaży i wysokich cen. W końcu każde hobby kosztuje...

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czekacie na nową konsolę? To sobie jeszcze poczekacie. Szef Xbox ma złe wiadomości

 0