Części do Apple Watch Ultra 2 mają być drukowane w 3D

Części do Apple Watch Ultra 2 mają być drukowane w 3D

Według najnowszej ankiety analityka Ming-Chi Ku, Apple będzie używać do produkcji zegarka Watch Ultra 2 części wydrukowanych w 3D. Ma to pomóc w redukcji kosztów produkcji.

Części do Apple Watch Ultra 2 mogą być drukowane w 3D

Pod koniec czerwca pisaliśmy o doniesieniach, które wskazywały na premierę Apple Watch Ultra 2. generacji jeszcze w tym roku. Teraz w sieci pojawiły się kolejne informacje o zegarku, jednak tym razem dotyczą one bardziej zaplecza. Z ankiety znanego analityka, Ming-Chi Kuo, wynika, że do produkcji Watch Ultra 2 wykorzystane zostaną części, których produkcja będzie odbywać się poprzez druk 3D. Od razu należy dodać, że będą to jedynie niektóre mechaniczne części wykonane z tytanu.

Niewykluczone również, że druk 3D będzie wykorzystywany do produkcji innych urządzeń od giganta z Cupertino, takich jak MacBooki czy iPhone'y.

Apple Watch Ultra

Jak możemy wyczytać we fragmencie wypowiedzi Kuo, obecnie drukowane w 3D części i tak muszą przechodzić przez obróbkę narzędziami CNC. Mimo to, metoda ta może pomóc w redukcji kosztów i czasu produkcji.

Części z druku 3D także dla innych urządzeń?

Od Kuo dowiadujemy się również, że dostawy drukarek do tworzenia części dla Apple Watch Ultra odpowiedzialne są dwie firmy: Farsoon oraz BLT. Dostawcą komponentów laserowych jest natomiast IPG Photonics. Niewykluczone również, że druk 3D będzie wykorzystywany do produkcji innych urządzeń od giganta z Cupertino, takich jak MacBooki czy iPhone'y.

Jeśli ta metoda faktycznie zagwarantuje mniejsze wydatki oraz skróci czas produkcji, to Apple z pewnością będzie chciało używać jej wszędzie tam, gdzie tylko jest to opłacalne. Być może wraz z rozwojem tej technologii nie będzie już konieczna dodatkowa obróbka, co jeszcze bardziej zredukuje koszty. Jeśli chodzi o samego Apple Watch'a Ultra 2, to nie spodziewamy się większych zmian względem pierwszej generacji. Na to jest zwyczajnie jeszcze za wcześnie. Jeśli wcześniejsze pogłoski są prawdziwe, nowy zegarek, tak samo jak iPhone'y 15, zobaczymy już we wrześniu. Czekacie?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Części do Apple Watch Ultra 2 mają być drukowane w 3D

 0