Czy Sony właśnie ujawniło, że The Elder Scrolls 6 pojawi się również na PlayStation 5?

Czy Sony właśnie ujawniło, że The Elder Scrolls 6 pojawi się również na PlayStation 5?

Na początku tego roku Microsoft kupił ZeniMax za ogromną kwotę 7,5 miliarda dolarów. ZeniMax to firma macierzysta wielu znanych deweloperów jak Arkane Studios, najbardziej znane z serii Dishonored i nadchodzącej gry Deathloop, id Software odpowiedzialne za głośne strzelanki DOOM i Quake, MachineGames, które przejęło Wolfensteina, Tango Gameworks, twórców The Evil Within i nadchodzącego Ghostwire: Tokyo oraz oczywiście Bethesdy, studia odpowiedzialnego za wiele hitów, w tym serię The Elder Scrolls i Fallout. Co zrozumiałe, wielu fanów obawiało się tej transakcji, zakładając, że tytuły takie jak Fallout 5, czy The Elder Scrolls 6 staną się ekskluzywne dla platform Microsoftu, czyli Xbox Series X i PC (Windows).

Sony zdaje się sugerować, że The Elder Scrolls 6 pojawi się również na PS5, wbrew obawom dotyczącym wyłączności na PC i Xbox Series X.

Chociaż Phil Spencer nie ujawnił w tej sprawie żadnych konkretów, sugerował, że nie jest jego celem wojna konsol, a dobro graczy, więc zakładać można, że jeśli pojawiłaby się jakakolwiek wyłączność, to raczej tylko czasowa, lub ograniczona do jakichś niewielkich funkcjonalności. Oczywiście posiadanie tak głośnych gier tylko na Xbox podniosłoby znacznie sprzedaż konsol, jednak sprzedaż na wiele platform przynosi większe zyski z gier - a jak wiadomo z poprzednich lat, zyski z konsol nie są zbyt wysokie. Nieoczekiwanie kwestię wyłączności mogło przypadkiem wyjaśnić Sony, choć nie jest to powiedziane wprost.

W poście na blogu Sony, który umożliwia graczom głosowanie na najlepsze tytuły roku (odpowiednik The Game Awards), widnieje kategoria „Najbardziej oczekiwane”, w której znajduje się wiele gier jak Resident Evil 8 i Gran Turismo 7, które pojawią się na PS5. Ankieta wymienia jednak również niezapowiedziane The Elder Scrolls 6. Oczywiste jest, że gra jest już na etapie tworzenia, jednak jak dotąd nie było żadnej konkretnej wskazówki, czy TES 6 pojawi się na PS5, czy będzie wyłączne dla Xboxa i PC. Również sama Bethesda sugerowała, że ​​ich wielkie tytuły, takie jak TES 6 i Fallout 5, nie będą ekskluzywne, jednak mogą lepiej działać na platformach Microsoftu i być czasowo wyłączone z oferty na konsolę Sony. Teraz mamy również małą podpowiedź od Sony, co może potencjalnie wpłynąć na wybór podczas zakupów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy Sony właśnie ujawniło, że The Elder Scrolls 6 pojawi się również na PlayStation 5?

 0