Czy to SSD? Czy to mysz? Nie! To Adata XPG Vault - mysz, która pozwoli zabrać gry ze sobą

Czy to SSD? Czy to mysz? Nie! To Adata XPG Vault - mysz, która pozwoli zabrać gry ze sobą

Adata wraz ze swoją marką Xtreme Performance Gear (XPG) planuje wziąć udział w nadchodzących targach i zaprezentuje kilka interesujących produktów, w tym koncepcyjną mysz, która pozwoli trzymać całą bibliotekę gier bezpiecznie w dłoni (dosłownie).

XPG Vault to przewodowa mysz dla graczy, która posiada dość nietypowe jak na tę kategorię sprzętu funkcję - do 1TB pamięci SSD na pokładzie. Myszy ze zintegrowaną pamięcią nie są niczym nowym, ale zdecydowana większość może co najwyżej pomieścić kilka niestandardowych profili i makr. W przeszłości oczywiście pojawiały się hybrydy, które łączyły podstawowe funkcje myszy i pamieci flash, jednak były to budżetowe konstrukcje o pojemności małego pendrive'a, a transfery pozostawiały wiele do życzenia.

Adata XPG Vault to nietypowa konstrukcja, która łączy mysz przewodową z dyskiem SSD. Gracze będą mogli zabierać swoje kolekcje na pokładzie gryzonia. Więcej o urządzeniu dowiemy się podczas CES 2022.

Mysz XPG Vault ma rozwiązać problemy, które widoczne były we wcześniejszych konstrukcjach, a producent chwali się prędkościami rzędu 985 MB/s i zapowiada pojemność do nawet 1 TB. Niestety poza zapowiedzią produktu i swojej obecności na targach CES, firma Adata nie podała żadnych szczegółów dotyczących myszy XPG Vault. Nie wiadomo nic na temat ani czujnika optycznego, ani samego dysku SSD - choć co do tego ostatniego, można mieć pewność, że pochodzi z własnej stajni producenta.

Targi CES odbędą się w dniach 5 - 8 stycznia 2022 r. w Las Vegas. Wcześniej, bo 3 i 4 stycznia możemy się jednak spodziewać wysypu nowości, ponieważ te 2 dni zarezerwowane są wyłącznie dla prasy. Pomimo licznych zapowiedzi wystawców, istnieje duża szansa, że stoiska będą świecić pustkami, bo coraz więcej firm wycofuje swój fizyczny udział w związku z pandemią. Ostatnio swój fizyczny udział odwołali m.in. Microsoft, Intel, Google, Lenovo Twitter.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Czy to SSD? Czy to mysz? Nie! To Adata XPG Vault - mysz, która pozwoli zabrać gry ze sobą

 0