Darmowy Fortnite wraca na iOS. Microsoft i Epic Games sprzymierzają się przeciw Apple

Darmowy Fortnite wraca na iOS. Microsoft i Epic Games sprzymierzają się przeciw Apple

Od wczoraj, po blisko dwóch latach przerwy, użytkownicy urządzeń Apple znów mogą grać w Fortnite. Apple wyrzuciło grę ze swojego App Store w 2020 roku i chociaż gra jest nadal zablokowana w sklepie, użytkownicy mogą teraz grać w nią na iPhone'ach i iPadach, dzięki Microsoftowi.

Apple usunęło Fortnite ze swojego App Store w 2020 roku po tym, jak Epic Games zaczęło oferować mikrotransakcje poza systemem płatności Apple. Celowe łamanie zasad zapoczątkowało długą walkę prawną, którą jak dotąd w większości wygrywa Apple. Microsoft poparł walkę Epic z Apple, a kierownicy Xbox zeznawali nawet podczas toczącego procesu w walce pomiędzy firmami. Microsoft pomógł również Epic Games przywrócić Fortnite na iOS poprzez przesyłanie strumieniowe.

Apple wyrzuciło Fortnite z iOS, jednak Epic powraca tylnym wejściem. Najpierw poprzez GeForce Now, a teraz wraz z pełną funkcjonalnością sterowania dotykiem w xCloud.

Fortnite pojawiło się w Xbox Cloud Gaming, znanym również jako xCloud. Dzięki temu każdy, kto posiada subskrypcję Xbox Game Pass Ultimate, będzie mógł przesyłać strumieniowo wersję gry na iPhone'a lub iPada. Catherine Gluckstein, wiceprezes i dyrektor ds. produktu w Xbox Cloud Gaming, zauważyła, że ​​jest to „ważny krok” dla usługi, która ma teraz ważny darmowy tytuł dla swojej usługi gier w chmurze. 

Dyrektor generalny Epic Games, Tim Sweeney, również był zadowolony ze współpracy, wskazując na zdolność firmy do uniknięcia 30% „podatku od Apple” poprzez współpracę z Microsoftem. Oczywiście warto również zauważyć, że Fortnite jest również dostępny na GeForce Now, więc technicznie można już strumieniować grę na iPhone'a lub iPada, chociaż wersja GeForce Now nie obsługuje sterowania dotykowego, co zapewnia xCloud. Od zeszłego roku darmowe gry wieloosobowe nie wymagają już płatnej subskrypcji Gold na Xbox. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Darmowy Fortnite wraca na iOS. Microsoft i Epic Games sprzymierzają się przeciw Apple

 0