David Jaffe w Movie Games. Największy transfer w historii polskiej branży gier wideo?

David Jaffe w Movie Games. Największy transfer w historii polskiej branży gier wideo?

David Jaffe to deweloper gier wideo, który uchodzi za żyjącą legendę. Odpowiada m.in. za takie serie, jak God of War czy Twisted Metal. W 2007 roku otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA, czyli Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, w kategorii "najlepsza fabuła oraz postać" (za God of War 2). O podjęciu współpracy z uznanym reżyserem poinformowała polska spółka Movie Games, zajmująca się tworzeniem gier wideo, jak również sam zainteresowany. Jaffe został nominowany na członka rady nadzorczej. Mateusz Wcześniak, prezes grupy, zapowiada, że jest to początek długofalowej kooperacji, w ramach której amerykański projektant gier wideo i reżyser podzieli się doświadczeniem oraz wykorzysta rozległą sieć kontaktów.

Movie Games i David Jaffe, twórca serii God of War i Twisted Metal, poinformowali o rozpoczętej współpracy. To prawdopodobnie największy transfer w historii polskiego gamedevu.

Jaffe w komentarzu nagranym w formie wideo opowiada, że wszystko zaczęło się w momencie, gdy trafił na jedną z gier stworzonych przez Movie Games. "Natknąłem się na grę Lust from Beyond. Będę szczery: na początku myślałem, że to wygląda jak gra porno. Myślałem, że tym właśnie była, i zabawnie będzie pośmiać się z niej na streamie. Tak naprawdę myślałem. Pobrałem grę i zostałem kompletnie wzięty z zaskoczenia. Pomyślałem: to jakieś żarty? Ta gra wygląda świetnie. To produkt wysokiej jakości. [...] To było super, przeszedłem grę, jest świetna" - mówi. "Mniej więcej wtedy skontaktowało się ze mną Movie Games. Zaczęliśmy się poznawać i zdałem sobie sprawę: a niech to, oni zrobili The Beast Inside, które uwielbiam. Oto, dlaczego postanowiłem się przyłączyć. Lubię ich, to mili, fajni ludzie. [...] Bardzo się cieszę, że mnie zaprosili, żeby razem robić fajne rzeczy. Cieszę się na długą, kreatywną, zabawną współpracę z Movie Games."

Movie Games powstało w 2016 roku. Firma założona przez Mateusza Wcześniaka wyspecjalizowała się w tworzeniu dużej liczby niskobudżetowych gier, głównie symulatorów i horrorów. Jej strategia najwyraźniej zakłada, że nawet jeśli jedna spośród kilku produkcji zdobędzie popularność, to wystarczy, by wyjść na swoje. Pomimo raptem pięciu lat na rynku deweloper ma już w swoim portfolio 19 tytułów. Wśród nich znajdują się m.in. wspomniane przez Jaffe The Beast Inside i Lust from Beyond (klimatyczne horrory), ale także Drug Dealer Simulator (symulator handlarza narkotykami), War Hospital (symulator szpitala polowego) czy Car Wash Simulator (symulator myjni samochodowej).

Pokaż / Dodaj komentarze do: David Jaffe w Movie Games. Największy transfer w historii polskiej branży gier wideo?

 0