Dead Island 2 i Saints Row V mogą być exclusivami Epic Games Store

Dead Island 2 i Saints Row V mogą być exclusivami Epic Games Store

Epic Games Store od początku istnienia stawiał na gry ekskluzywne, które początkowo omijały Steam, co doprowadzało do irytacji użytkowników platformy Valve. Taki los spotkał m.in. Metro Exodus czy Borderlands 3, a w przypadku tego pierwszego gracze w geście protestu postanowili przeprowadzić akcję obniżającą oceny pozostałych odsłon. Obecnie ciężko znaleźć wysokobudżetowe produkcje, które przejęliby twórcy Fortnite, ale według dostępnej informacji za jakiś czas może ulec to zmianie. Saints Row V i Dead Island 2 to jedne z oczekiwanych gier mające trafić na wyłączność Epic Games Store. Źródłem tej rewelacji są dokumenty złożone w sądzie w związku z konfliktem Epic z Apple, a dokładniej przeprowadzonej przez sklep w 2019 roku ankiety "najbardziej oczekiwanych gier". Wyniki prezentują różne produkcje, które są lub będą ekskluzywne dla EPGS.

Saints Row V i Dead Island 2 to gry, które mogą trafić na wyłączność Epic Games Store.

Dead Island 2 i Saints Row V mogą być exclusivami Epic Games Store

Nie jest to nic pewnego ani oficjalnie potwierdzonego dlatego do informacji należy podchodzić z dystansem. Niewykluczone, że umieszczony na liście Saints Row to w rzeczywistości remaster trzeciej odsłony cyklu debiutujący na platformie w 2020 roku. Saints Row V powstaje od pewnego czasu, jednak nie wiemy, kiedy trafi do sprzedaży, z kolei za jego powstanie odpowiada ekipa ze studia Volition Inc. Tradycyjnie nie powinno zabraknąć szalonego, okraszonego sporą dawką humoru wątku fabularnego z charakterystycznymi postaciami. Dead Island 2 to druga część marki, nad którym pracują Sumo Digital / Deep Silver Dambuster Studios, a nie jak w przypadku jedynki polski Techland. Gra przenosi nas do apokalipsy zombie i zaoferuje otwarty świat zawierający liczne zadania do wykonania.

Warto wspomnieć ile Epic Games Store przeznaczył przez 10 miesięcy swojego istnienia na darmowe gry rozdawane co tydzień w czwartek. Wedle arkusza kalkulacyjnego prezentującego tytuły udostępnione między grudniem 2018 a wrześniem 2019 roku mowa o 11,6 mln dolarów. Pierwszą grą wydaną w ramach tej promocji była Subnautica - pobrało ją 4,6 mln użytkowników i była to też jedna z najdroższych produkcji - firma zapłaciła za nią 1,4 miliona dolarów. Później rozdawano jeszcze wiele interesujących gier m.in. Kingom Come: Deliverance czy Grand Theft Auto V.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Island 2 i Saints Row V mogą być exclusivami Epic Games Store

 0