Dead Island 2 zmierza na Steam. Dead Island: Riptide Definitive Edition dostępny za darmo

Dead Island 2 zmierza na Steam. Dead Island: Riptide Definitive Edition dostępny za darmo

Dead Island 2 jest dostępny w Epic Games Store od roku, ale już wkrótce gra trafi także na Steam. Ujawniono oficjalny termin wydania na platformie Valve

Dead Island 2 jest dostępny w sprzedaży od kwietnia 2023 roku, lecz w przypadku PC gra była obecna wyłącznie w Epic Games Store. Roczna ekskluzywność jednak mija w tym roku w związku z tym tytuł trafi na Steam. Deep Silver ujawnił, kiedy dokładnie. Dead Island 2 trafi na Steam 22 kwietnia 2024 roku. Jak na razie cena nie jest znana, aczkolwiek produkcja będzie pewnie kosztować tyle samo co w Epic Games Store, czyli 249 złotych. Możliwe, że na początku wydawca zaoferuje promocyjną cenę.

Dead Island 2 zadebiutuje na Steam 22 kwietnia 2024 roku.

Jednocześnie na Steam za darmo udostępniono Dead Island Riptide czyli kontynuację wydanego w 2011 roku Dead Island. Gra kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwszej części i ukazuje dalsze losy znanych z gry bohaterów, którzy zmęczeni walką na wyspie Banosi wracają do domu na pokładzie helikoptera. Podczas podróży muszą lądować na wojskowym statku, jednak infekcja trafia także tam przemieniając załogę w zombie.

Produkcja pozostaje dostępna w sklepie Valve za darmo do 15 lutego do godziny 17:00. Sam Dead Island 2 przekroczył oczekiwania w chwili premiery, sprzedając się w milionie egzemplarzy w trzy dni i dwa miliony w pierwszym miesiącu, co czyni ją „największą premierą Deep Silver w historii, zarówno pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, jak i przychodów”, tak wynika z danych spółki-matki Embracer Group.

Firma Deep Silver wydała pierwszy z dwóch fabularnych rozszerzeń do Dead Island 2 w listopadzie zeszłego roku, a premiera kolejnego, SOLA Festival, zaplanowana jest na drugi kwartał 2024 r.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Island 2 zmierza na Steam. Dead Island: Riptide Definitive Edition dostępny za darmo

 0