Dead Space. Poznaliśmy dokładną datę premiery remake'u

Dead Space. Poznaliśmy dokładną datę premiery remake'u

Electronic Arts i Motive Studios zdradziły dokładną premierę gry Dead Space Remake, który trafi do sprzedaży w 2023 roku i zaoferuje szereg zmian względem oryginalnego wydania z 2008 roku.

Dead Space Remake zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S z pominięciem konsol poprzedniej generacji (PS4 i Xbox One). Data wydania została oficjalnie potwierdzona przez EA oraz Motive Studios odpowiedzialne za produkcję. Z tej okazji deweloperzy przeprowadzili transmisję na żywo w serwisie YouTube, podczas której zdradzili kulisy powstawania projektu, a także podzielili się kilkoma informacjami. Wiemy, że ekipa czyni postępy do wersji alpha i nic nie stoi na przeszkodzie, by gra trafiła do dystrybucji właśnie w styczniu. Philippe Ducharme, starszy producent Dead Space Remake przyznał, iż studio nie może doczekać się reakcji graczy na nowe wydanie.

Dead Space Remake zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku.

Poczyniono bowiem pewne zmiany względem pierwowzoru, chociaż nie zabraknie doświadczenia prezentowanego przez oryginał. Podniesiono jakość oprawy graficznej łączonej horror z immersją, dzięki któremu wczujemy się w otaczający nas wirtualny świat. Poczucie zagrożenia ma ponadto towarzyszyć nam na niemal każdym kroku. Za sprawą materiału wiemy jak powstały różne efekty czy oświetlenie odgrywające ważną rolę w tytule. Podkreślono, iż modele postaci i obiektów zrekonstruowano tak, żeby były dopracowane oraz szczegółowe.

Usprawniono działanie systemu audio, do którego poleca się używanie słuchawek. Nowe audio ma wywołać dodatkowe poczucie zagrożenia u gracza. Nie jest tajemnicą, że Motive Stuidos zamierza dorównać poziomem Dead Space Remake, Resident Evil 2 Remake oraz Resident Evil 3 Remake, aczkolwiek jest to dość ciężka sztuka, gdyż są to propozycje, które do dziś prezentują wysoki poziom. Zamierzacie ograć nowe wydanie Dead Space?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dead Space. Poznaliśmy dokładną datę premiery remake'u

 0