Death Stranding - data premiery, trailer z rozgrywką i nietypowa "limitka"

Death Stranding - data premiery, trailer z rozgrywką i nietypowa "limitka"

Death Stranding to jeden z największych, ale i najbardziej enigmatycznych tytułów na wyłączność zmierzających na PS4 i choć reżyser tej gry Hideo Kojima (twórca serii Metal Gear Solid), prezentował już całkiem długie materiały, to jednak te przeważnie pozostawiały więcej pytań niż odpowiedzi. W końcu jednak doczekaliśmy się więcej szczegółów na temat tej produkcji, w tym daty premiery, długiego zwiastuna z fragmentami rozgrywki oraz wyjaśnienia głównego motywu Death Stranding. Oczywiście, jak przystało na Kojimę, całość wciąż zdaje się być mocno zakręcona, ale przy tym bardzo intrygująca, a do tego gra prezentuje się bardzo dobrze od strony graficznej. Największą niespodzianką jest jednak fakt, że o ile tytuł nie zaliczy opóźnienia, to zagramy w niego jeszcze w tym roku, a konkretnie 8 listopada.  

W końcu jednak doczekaliśmy się więcej szczegółów na temat Death Stranding, w tym daty premiery, długiego zwiastuna z fragmentami rozgrywki oraz wyjaśnienia głównego motywu gry.

W grze wcielimy się w postać Sama Portera Bridgesa (grany przez Normana Reedusa), który wyrusza w podróż po Ameryce, w której ludzie stworzyli „Mury” i przyzwyczaili się do życia w izolacji. Kojima wyjaśnia, że jest to zupełnie nowy rodzaj gry akcji, w której celem gracza jest ponownie połączenie wyizolowanych miast i podzielonego społeczeństwa. Wszystkie elementy, w tym opowieść i rozgrywka, są ze sobą połączone tematem „Splatanie” lub łączności, a w połączeniu rozbitej Ameryki przeszkadzać będą nam grupy separatystyczne, które będą chciały pozostać niezależne. Nie obejdzie się tu także bez zjawisk paranormalnych i horroru, w tym znanych z poprzednich materiałów potworów (BT), w postaci nieumarłych żołnierzy, które polują na Sama. Tu pomocny okazuje się dziecko noszone przez bohatera w kapsule (Bridge baby), który pozwala wykrywać te zagrożenia, ale i doświadczać wydarzeń z przeszłości (na trailerze Sam trafia choćby na pole najprawdopodobniej I wojny światowej). Wygląda na to, że gra zwierać będzie także jakąś formę multiplayera, ponieważ jej opis wspomina, że będziemy tworzyć „Sploty” wraz z innymi graczami.

Materiał pozwala nam także rzucić okiem na mechanikę gry, w tym walkę wręcz, strzelanie czy wykorzystanie gadżetów (rozkładana drabina) oraz prowadzenie pojazdów (Sam porusza się na futurystycznym motocyklu). Biorąc pod uwagę dotychczasowe gry Kojimy, nie powinien także dziwić fakt, że elementy skradankowe stanowić będą istotną część Death Stranding. Prócz znanego z Walking Dead aktora Normana Reedusa jak Sama, w grze pojawią się inne gwizdy użyczające swojego wizerunku, w tym Mads Mikkelsen, Troy Baker, Léa Seydoux, Tommie Earl Jenkins oraz słynni reżyserzy Nicholas Winding Refn i Guillermo Del Toro. Tytuł jest już dostępny w przedsprzedaży, w tym w specjalnych limitowanych edycjach. Jedna z nich jest bardzo dziwna, a nawet kontrowersyjna,, ponieważ zawiera m.in. Bridge baby, czyli pełnowymiarowe sztuczne dziecko umieszczone w specjalnym pojemniku (replika tego, które bohater gry nosi przy sobie). Szczegóły poniżej:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Death Stranding - data premiery, trailer z rozgrywką i nietypowa "limitka"

 0