Deco X20 – nowy system Mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

Deco X20 – nowy system Mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

Deco X20 to nowy system Mesh obsługujący standard Wi-Fi 6 i pracujący w ramach 802.11ax, wsparty przez modulację 1024-QAM oraz długi symbol OFDM. Urządzenie osiąga prędkości dochodzące do 1,8 Gb/s w dwóch pasmach — do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Dzięki kolorowaniu BSS i Beamforming zastosowanemu w Deco X20, trzy routery Deco mogą objąć swoim zasięgiem dom o powierzchni nawet do 540 m2. Połączenia bezprzewodowe, a także opcjonalne łącze rezerwowe ethernet łączą wszystkie jednostki Deco i w razie potrzeby wystarczy dodać kolejną jednostkę Deco, by zwiększyć zasięg sieci. Technologia Wi-Fi 6 aż czterokrotnie zwiększa przepustowość sprzętu w sieci o intensywnym ruchu danych. Deco X20 kompleksowo połączy, nawet 150 urządzeń w domu co przydaje się w sytuacji, gdy w miejscu zamieszkania z internetu na raz korzysta wiele osób.

Deco X20 to nowy system Mesh obsługujący standard Wi-Fi 6 i pracujący w ramach 802.11ax.

Deco X20 – nowy system Mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

Za bezpieczeństwo transmisji danych odpowiada szyfrowanie WPA3, jak również funkcja TP-Link HomeCare, które pomagają utworzyć dostosowaną do potrzeb każdego, bezpieczną sieć bezprzewodową. Teraz użytkownicy mogą chronić swoje wrażliwe dane, ograniczyć dostęp do treści dzieciom czy gościom. Deco X20 wyposażono także w antywirusa oraz QoS (Quality of Service), aby korzystanie z internetu było bezpieczne i wydajne. Aby skonfigurować system Mesh wystarczy pobrać i zainstalować aplikację TP-Link Deco, dostępną na urządzenia z Androidem lub iOS, a następnie podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Deco zajmie się resztą, łącznie z wyborem najlepszych miejsc do instalacji urządzeń. Dodatkowo wspomnianym sprzętem da się zarządzać za pomocą Amazon Alexa.

Deco X20 jest już dostępne w 3-packach w cenie około 1600 zł. Urządzenia zostały objęte 3-letnią gwarancją producenta. Więcej informacji na temat Deco X20 dostępnych jest na tej stronie internetowej. Z innych propozycji Mesh od TP-Link należy wspomnieć o Deco X60 zapewniającym prędkości sięgające łącznie do 3000 Mb/s, do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz. Deco X60 oferuje Wi-Fi w standardzie 802.11ax i sześć jednoczesnych strumieni danych, co przekłada się sporą przepustowość, jak również pojemność sieci. W praktyce oznacza to, że można połączyć bezprzewodowo ponad 100 urządzeń. Więcej detali na temat Deco X60 dostępnych jest na pod tym adresem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Deco X20 – nowy system Mesh w standardzie Wi-Fi 6 od TP-Link

 0