Dell, HP, Acer, Asus i Lenovo będą produkować laptopy, komputery stacjonarne i serwery w Indiach

Dell, HP, Acer, Asus i Lenovo będą produkować laptopy, komputery stacjonarne i serwery w Indiach

Ministerstwo Elektroniki i Informatyki w Indiach ogłosiło zatwierdzenie wniosków 27 producentów komputerów osobistych w ramach nowego programu motywacyjnego związanego z produkcją (PLI).

Rząd Indii zobowiązał się przekazać uczestniczącym firmom około 2 miliardy dolarów w ciągu sześciu lat, otwierając drzwi dla znanych marek, takich jak Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo i Foxconn.

PLI 2.0, według deklaracji rządu, ma zapewnić znaczący impuls dla indyjskiej gospodarki. Prognozowana liczba nowych miejsc pracy sięga nawet 200 000, a przewidywane inwestycje mają osiągnąć 360 milionów dolarów. Komunikat prasowy podkreślił, że wartość wyprodukowanego sprzętu w ramach tej inicjatywy ma wynieść imponujące 42 miliardy dolarów. Ten ruch rządu w kierunku promowania produkcji elektroniki w kraju może stanowić kamień milowy dla sektora, otwierając drzwi dla rozwoju przemysłu technologicznego w Indiach.

Inicjatywa może przynieść nowy etap dla przemysłu technologicznego w Indiach, podobnie jak to miało miejsce w przypadku produkcji telefonów komórkowych.

Minister IT, Ashwini Vaishnaw, ogłosiła, że „23 z 27 zatwierdzonych kandydatów jest gotowych rozpocząć produkcję od pierwszego dnia”, sygnalizując szybki rozwój Indii jako potencjalnego centrum produkcji komputerów osobistych. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest otwarcie zakładów produkcyjnych w Indiach i regularna wysyłka określonej ilości produktów rocznie. Warto zauważyć, że firmy Apple i Samsung zdecydowały się nie brać udziału w tym programie.

PLI 2.0, opierając się na sukcesie podobnego programu dla telefonów komórkowych, doprowadził do otwarcia kilku fabryk zagranicznych producentów urządzeń w Indiach. Ostatni raport Counterpoint Research ujawnił, że Indie są obecnie drugim największym producentem telefonów komórkowych na świecie, tuż za Chinami. To głównie dzięki udziałowi firm takich jak Apple, Xiaomi, Samsung, BBK Electronics , którzy wykorzystali rządową inicjatywę „Make in India”.

 

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Komputery

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell, HP, Acer, Asus i Lenovo będą produkować laptopy, komputery stacjonarne i serwery w Indiach

 0