Dell pozwany za oszustwo w reklamie i fałszywe obietnice ulepszania laptopów Alienware Area 51M R1

Dell pozwany za oszustwo w reklamie i fałszywe obietnice ulepszania laptopów Alienware Area 51M R1

Przeciwko Dellowi toczy się w Stanach Zjednoczonych pozew zbiorowy w sprawie rzekomych fałszywych reklam wypuszczanych przez producenta laptopów. Powodowie twierdzą, że Dell kłamał w reklamach laptopa Alienware Area 51M R1, twierdząc, że oferuje on "bezprecedensową możliwość rozbudowy" Złożony w amerykańskim sądzie okręgowym w Północnej Kalifornii 20-stronicowy pozew twierdzi, że "Dell celowo wprowadzał w błąd i oszukiwał opinię publiczną w celu stworzenia przewagi konkurencyjnej opartej na fałszywym oświadczeniu w celu zwiększenia sprzedaży swojego flagowego laptopa do gier" oraz "fałszywie reklamowano konsumentom, że podstawowe komponenty sprzętowe Area 51M R1 można w pełni zaktualizować do przyszłych procesorów Intel i GPU NVIDIA".

Klienci, którzy kupili laptop Alienware Area 51M R1 zarzucaja producentowi oszustwo. Dell rzekomo obiecywał możliwość ulepszania laptopa o najnowsze podzespoły, co w iektórych przypadkach miało okazać się fikcją.

Alienware Area 51M R1 jest wyposażony w procesory Intel Core 9. generacji, więc aktualizacja do procesora 10. generacji jest niewykonalna, choćby ze względu na inny typ socketu. Dell co prawda wypuścił zestawy aktualizacyjne GPU, ale właściciele Alienware Area 51M R1 mogli uaktualnić układ graficzny tylko do wersji RTX 2080. Co więcej, ulepszona wersja laptopa oznaczona jako R2, oferowała więcej ulepszeń dla GPU, w tym warianty RTX 20 Super oraz procesory Intela aż do 10. generacji. Pozew twierdzi, że konsumentom powiedziano, że "podstawowe komponenty" (czyli procesor i GPU) można wymienić poza obecną generację sprzętu.

W pozwie stwierdza się ponadto, że powodowie domagają się odszkodowania od firmy Dell za naruszenie przepisów dotyczących fałszywych reklam i przepisów dotyczących nieuczciwej konkurencji, odszkodowania z tytułu nieuczciwego wprowadzenia w błąd i nakazu sądowego na mocy ustawy o środkach prawnych dotyczących konsumentów. W e-mailu do Tom's Hardware prawnik powodów David W. Kani stwierdził: "Reklama firmy Dell skierowana do opinii publicznej nie nakładała żadnych ograniczeń na możliwość aktualizacji laptopa… [ani] nigdy nie ujawniła, że ​​osoby z procesorami i/lub GPU o najwyższej specyfikacji nie będą mogły dokonywać ulepszeń". Dell odmówił komentarza.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell pozwany za oszustwo w reklamie i fałszywe obietnice ulepszania laptopów Alienware Area 51M R1

 0