Dell pracował nad hybrydą tabletu/telefonu na Windows 10 z procesorem x86 Intela!

Dell pracował nad hybrydą tabletu/telefonu na Windows 10 z procesorem x86 Intela!

Microsoft przegrał sromotnie konwencjonalną bitwę o przestrzeń mobilną, ale to nie znaczy, że firma z Redmond złożyła broń i nie ma innych pomysłów aby ten rynek spenetrować. Obecnie dużo zewnętrznych firm tworzy nowego rodzaju urządzenia oparte na Windows 10, czego niedawnym przykładem był HP Elite X3 - pierwszy niebrandowany logiem Microsoftu smartfon na Windows 10 z Continuum. Niedawno do sieci wypłynęły informacje na temat prototypu innego urządzenia, opracowywanego przez Dell.

Brad Sams z serwisu Thurrott.com, specjalizującego się w informacjach i analizach na temat software'u i hardware'u związanego z Microsoftem ujawnił prototyp mini-komputera w formie tabletu z łącznością komórkową, posiadającą funkcję Continuum i kompatybilną ze stacją dokującą celem odblokowania pełnej funkcjonalności PC. Producentem miał być Dell, a fablet posiadał CPU Atom.

Niestety z urządzenia zrezygnowano w fazie prototypowej wtedy, gdy Intel odciął wsparcie dla serii procesorów Atom. Ponadto Sams uważa, że hybryda Della miałaby problemy z chłodzeniem i generalnie nie sądzi, że kiedykolwiek zostaną wznowione nad nimi prace. Jest jednak według niego szansa, że podobne rozwiązania pojawią się w niepotwierdzonym jeszcze oficjalnie, ale niezwykle oczekiwanym w branży, Surface Phone.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell pracował nad hybrydą tabletu/telefonu na Windows 10 z procesorem x86 Intela!

 0