Dell prezentuje monitor 6K z panelem IPS Black i wbudowaną kamerką 4K

Dell prezentuje monitor 6K z panelem IPS Black i wbudowaną kamerką 4K

Dell ma w swojej ofercie naprawdę świetne monitory, w tym także jedne z najlepszych gamingowych modeli. Najnowsza propozycja amerykańskiej firmy nie jest skierowana do graczy, ale to wciąż niezwykle imponujący produkt. Nowy monitor Dell UltraSharp 32 6K (U3224KB) jest wyposażony w 31,5-calowy wyświetlacz o niezwykle wysokiej rozdzielczości 6K (6144 x 3456 pikseli).

Jeśli rozdzielczość 6K o dużej gęstości pikseli to za mało by przekonać Was do zakupu, to Dell wykorzystuje również technologię IPS Black, zwiększając współczynnik kontrastu do imponującego (jak na panel IPS) 2000:1. 10-bitowy panel (1,07 miliarda kolorów) ma certyfikat DisplayHDR 600 i obsługuje szeroką gamę kolorów (100% sRGB, 100% Rec. 709, 99% DCI-P3, 99% Display P3).

Nowy monitor Dell UltraSharp 32 6K jest wyposażony w 31,5-calowy wyświetlacz o niezwykle wysokiej rozdzielczości 6K.

Dell UltraSharp 32 6K

Biorąc pod uwagę, że jest to monitor mający na celu przede wszystkim profesjonalne zastosowania, Dell oferuje także kamerę internetową 4K zamontowaną w górnej ramce. Producent wykorzystuje sensor HDR CMOS, który można regulować pod kątem nachylenia (od 0 do 20 stopni) i może nagrywać wideo 4K z szybkością 30 kl./s lub wideo 1080p z szybkością do 60 kl./s. Pole widzenia kamery internetowej jest również regulowane (60 stopni, 78 stopni lub 90 stopni).

Jeśli chodzi o zabezpieczenia, kamera korzysta z logowania Dell Express. Ta funkcja wykrywa naszą obecność i automatycznie nas loguje, gdy znajdziemy się w pobliżu monitora. Gdy tylko zauważy, że odchodzimy od monitora, zablokuje komputer. I chociaż wiele kamer internetowych jest wyposażonych w fizyczną migawkę, którą można przesuwać, aby zapobiec nagrywaniu materiału, U3224KB może automatycznie otwierać migawkę, gdy wykryje aplikację do wideokonferencji żądającą dostępu (i zamykać ją po zakończeniu sesji). Uzupełnieniem kamery internetowej 4K są dwa zintegrowane mikrofony z redukcją szumów i dwa 14-watowe głośniki.

Aby zwiększać naszą produktywność, monitor ma wbudowany przełącznik KVM z automatycznym przełączaniem między dwoma podłączonymi komputerami, Picture-in-Picture i Picture-by-Picture. Ponadto na pokładzie znajdziemy mnóstwo portów, w tym Thunderbolt 4 (USB-C), które może dostarczyć do podłączonego laptopa do 140 watów mocy ładowania. Wysuwany moduł z przodu monitora zapewnia zaś szybki dostęp do portów USB-C i USB-A (10 Gb/s). Dopełnieniem jest port Ethernet 2,5 Gb / s. i jak można się spodziewać po monitorze obsługującym rozdzielczość do 6K, nie zabrakło też DisplayPort 2.1.

Dell UltraSharp 32 6K

Godna uwagi jest również regulacja podstawy pod kątem nachylenia, wysokości, obrotu i piwotu (pozwalająca na ustawienie monitora w orientacji pionowej).

Dell nie podał dokładnej daty premiery U3224KB, ale twierdzi, że monitor będzie dostępny w pierwszej połowie 2023 roku. Cena ma zostać ujawniona bliżej debiutu. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell prezentuje monitor 6K z panelem IPS Black i wbudowaną kamerką 4K

 0