Dell zapowiada nowe gamingowe monitory. Coś dla właścicieli nowych konsol i nie tylko

Dell zapowiada nowe gamingowe monitory. Coś dla właścicieli nowych konsol i nie tylko

Dell zapowiedział właśnie ​​cztery monitory do gier, z czego trzy zakrzywione, które trafią na nasz rynek w maju i czerwcu. Niestety nie ujawniono jeszcze ich cen, ale firma chwali się, że wszystkie nowości obsługują AMD FreeSync Premium lub Premium Pro, a także zmienną częstotliwość odświeżania, czyli Variable Refresh Rate (VRR). VRR powinno sprawić, że tymi monitorami zainteresują się właściciele next-genowych konsol, takich jak Xbox Series X i PS5 (chociaż ta ostatnia nie otrzymała jeszcze obiecanej aktualizacji z obsługą VRR). Funkcja ta ogranicza rozrywanie ekranu poprzez synchronizację liczby klatek generowanych przez GPU z odświeżaniem ekranu. 

Dell zapowiedział właśnie ​​cztery monitory do gier, z czego trzy zakrzywione i powinny spodobać się właścicielom konsol.

Dell zapowiada nowe gamingowe monitory. Coś dla właścicieli nowych konsol i nie tylko

Zaczynając od dużych rozmiarów, Dell S3422DWG to 34-calowy ultraszeroki monitor do gier, u którego promień krzywizny ekranu wynosi 1800R, czyli jest dość subtelny (przy tym rozmiarze i proporcjach pokusić można było się o dużo większe zakrzywienie, nawet 100R. Model ten zostanie wydany najpierw w Chinach 7 maja, a następnie w kolejnych regionach. Oferuje on rozdzielczość WQHD (3440 × 1440 pikseli) i wyświetlacz VA z częstotliwością odświeżania 144 Hz. Dell chwali się ponadto certyfikatem DisplayHDR 400, chociaż jeśli liczycie na lepszy efekt HDR, to warto poszukać czegoś wyższym certyfikatem VESA. Ponadto zastosowany panel obsługuje 90 procent zakresu kolorów DCI-P3.

Dell zapowiada nowe gamingowe monitory. Coś dla właścicieli nowych konsol i nie tylko

Dell S3222DGM to z kolei 32-calowy zakrzywiony monitor QHD z panelem VA, częstotliwością odświeżania 165 Hz i czasem reakcji 2 ms. Otrzymamy także 27-calową wersję (model S2722DGM), która ma bardzo podobną specyfikację, z wyjątkiem tego, że jest nieco bardziej zakrzywiony (1500R) niż 32-calowy model o promieniu krzywizny 1800R. Oba zostaną wydane w Chinach 7 maja, a premiera globalna planowana jest na 22 czerwca. Czwarta nowość zaprezentowana przez Della może szczególnie przypaść do gustu osobom posiadającym kartę graficzną od NVIDII. Ten niezakrzywiony 24,5-calowy monitor Full HD (model S2522HG) z panelem IPS oferuje kompatybilność z G-Sync oprócz standardowej obsługi FreeSync Premium. Ponadto zapewnia częstotliwość odświeżania 240 Hz i czas reakcji 1 ms. Premiera w Chinach odbędzie się 7 maja, a w innych regionach monitor będzie dostępny 27 maja. Jak zwykle każdy z nowych monitorów firmy Dell jest wyposażony w podstawkę zapewniającą pełny zakres ustawień, w tym regulację wysokości, pochylenia, obrót i piwot.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Dell zapowiada nowe gamingowe monitory. Coś dla właścicieli nowych konsol i nie tylko

 0