DHL pierwszy wykorzysta rozwiązania Nvidii. Dostawy paczek bez kurierów?

DHL pierwszy wykorzysta rozwiązania Nvidii. Dostawy paczek bez kurierów?

Jedna z największych firm logistycznych, zajmująca się transportem na całym świecie, planuje jako pierwsza zaadaptować najnowsze rozwiązania Nvidii w dziedzinie autonomicznych pojazdów. DHL chce wprowadzić autonomiczne ciężarówki, które mają usprawnić proces komunikacji pomiędzy klientem a firmą.

DHL, którego właścicielem jest  Deutsche Post, planuje w najbliższej przyszłości wprowadzić autonomiczne auta, które będą zdolne samoczynnie dojechać do nadawcy paczki, odebrać ją i zawieźć do najbliższej centrali. Nadawca najprawdopodobniej wrzucałby przesyłkę poprzez automatyczną wrzutnię. Dostawy paczek miałby również odbywać się automatycznie. Samochód automatycznie podjeżdżałby pod wyznaczony adres, a automat wydawałby paczkę, po potwierdzeniu tożsamości. Taką wizję roztacza przed nami DHL.

Dostawy paczek bez obecności kurierów i z dogodnymi terminami odbioru? Brzmi jak nierealny sen. Z drugiej strony taka przyszłość, to utrata wielu miejsc pracy.


Autonomiczne miejskie ciężarówki są łatwiejsze do implementacji niż pasażerskie robo-taksówki. Choćby dla tego, że pojazdy dostawcze nie będą przewozić ludzi. Takie auta muszą jedynie uważać na ludzi na drodze, bez troski o osoby wewnątrz. Ciężarówki poza tym poruszały by się wolniej, jako że nie posiadają zwrotności aut osobowych. Pierwsze ciężarówki DLH będą wyposażone w sprzęt od ZF Friedrichshafen (ZF), który planuje na miejscu kierowcy umieścić komputer NVIDIA Drive PX Pegasus. biorąc jednak pod uwagę, że Drive PX Pegasus trafi w ręce ZF dopiero w drugiej połowie 2018 roku, a pierwsze autonomiczne ciężarówki pojawią się na ulicach dopiero po udanej implementacji i rygorystycznych testach, to przewidywany termin pojawienia się pierwszych ciężarówek bez kierowców, to przynajmniej 2020 rok.

Pokaż / Dodaj komentarze do: DHL pierwszy wykorzysta rozwiązania Nvidii. Dostawy paczek bez kurierów?

 0