Diablo 4 to najszybciej sprzedająca się gra w historii Blizzarda

Diablo 4 to najszybciej sprzedająca się gra w historii Blizzarda

Dla fanów Diablo dziś wielkie wydarzenie, bowiem zadebiutowała wyczekiwana przez nich czwarta odsłona, która, choć niepozbawiona błędów stopniowo eliminowanych przez Blizzarda, zbiera dobre oceny. Activision Blizzard pochwalił się pierwszym osiągnięciem gry.

Według Blizzarda Diablo 4 to najszybciej sprzedająca się gra w historii studia

Diablo 4 to według Blizzarda najszybciej sprzedająca się gra nie tylko w historii serii, ale ogólnie wszystkich tytułów studia. Wynik obejmuje PC oraz konsole PlayStation i Xbox. Chociaż Blizzard nie zdradził konkretnych danych dotyczących sprzedaży produkcji, ujawnił, że w okresie wczesnego dostępu gracze spędzili w Diablo 4 ponad 93 miliony godzin. Aby nadać temu kontekst, czwarta część sprzedała się szybciej niż StarCraft 2 i Overwatch (a także ich poprzednicy). Nie znamy jednak wyników sprzedaży, więc poza oficjalnym ogłoszeniem możemy jedynie wróżyć z fusów. Zapewne w przyszłości zostaną podane dokładne dane i dowiemy się, ile egzemplarzy trafiło do graczy.

Według Blizzarda Diablo 4 to najszybciej sprzedająca się gra w historii studia.

Zadowolony z sukcesu jest prezes Blizzarda, Mike Ybarra, który powiedział: „Naszą wizją w Blizzardzie jest tworzenie legendarnych doświadczeń, którymi wszyscy będą mogli się dzielić, a Diablo 4 to niesamowita realizacja tej wizji. Dzięki wysoce konfigurowalnej rozgrywce, wciągającej fabule i mnóstwu opcji angażowania się w świat, ten mistrzowsko wykonany obraz uniwersum Diablo jest znakomitym przykładem tego, do czego zdolne są nasze utalentowane zespoły deweloperskie”.

Deweloperzy zadowoleni z Diablo 4

Wtóruje mu także Rod Fergusson, dyrektor generalny Blizzarda ds. Diablo: „To chwila, na którą zespół odpowiedzialny za Diablo 4 przygotowywał się latami. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zaoferować graczom najbogatszą historię, jaką kiedykolwiek opowiedziano w grze Diablo. Gracze mają wiele możliwości wyboru, w tym personalizację postaci, wyposażenie spersonalizowanych umiejętności do walki z przerażającymi demonami lub zbieranie legendarnych łupów, które wspierają Twój styl gry”.

Oczywiście zobaczymy, jak produkcję ocenią gracze, ale branżowi krytycy są z niej generalnie zadowoleni, w serwisie Metacritic średnia recenzji wynosi 87%. Gra została oficjalnie wydana na PC, Xbox Series X/S, Xbox One, PS5 i PS4. Tytuł oferuje rozgrywkę międzyplatformową i wzajemne postępy na wszystkich platformach, a także tryb współpracy dla maksymalnie czterech graczy. Warto wspomnieć, że Blizzard zamierza aktywnie rozwijać uniwersum i już zapowiedział dwa dodatki.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo 4 to najszybciej sprzedająca się gra w historii Blizzarda

 0