Diablo 4 zbiera coraz więcej pozytywnych ocen na Steam. Może to być jednak działanie botów

Diablo 4 zbiera coraz więcej pozytywnych ocen na Steam. Może to być jednak działanie botów

Diablo 4 nie miał udanej premiery na Steam, ponieważ początkowo zebrał tam masę negatywnych recenzji. Chociaż teraz, w szczególności po darmowym okresie próbnym gra Blizzarda zaczęła zbierać niemało pozytywnych ocen. Jest jednak pewne, ale...

Blizzarda zapewne zaskoczyła fala negatywnych recenzji wystawianych Diablo 4 zaraz po wydaniu na Steam. Sytuacja w pewnym momencie uległa drobnej poprawie, a obecnie produkcja zebrała mieszane opinie. Deweloperzy ostatnio udostępnili swoją grę na kilka dni za darmo i jednocześnie przygotowali promocję, w ramach której gracze zainteresowani kontynuowaniem rozgrywki po zakończeniu triala mogli zakupić ją taniej. Najpewniej akcja Blizzarda pomogła nie tylko zwiększyć popularność Diablo 4, ale także zwiększyć liczbę pozytywnych recenzji. No właśnie teoretycznie, bo co do ich autentyczności są wątpliwości.

Diablo 4 w ciągu kilku dni dostał na Steam ponad tysiąc pozytywnych recenzji. Ma to być jednak działanie botów.

Poziom frustracji fanów serii osiągnął apogeum po wydaniu aktualizacji 1.1 zaledwie parę dni przed nadejściem sezonu. Blizzard jednak posłuchał głosu społeczności i wprowadził pewne zmiany, co ostudziło narwane osoby. W ciągu kilku dni Diablo 4 na Steam dostał ponad tysiąc pozytywnych recenzji, aczkolwiek nie zmieniły one wyniku mieszanego. Jeśli tak dalej pójdzie to status zmieni się na "w większości pozytywnych recenzji".

Jak podaje serwis Eurogamer pewien użytkownik Reddita przeprowadził śledztwo dotyczące przytoczonych recenzji i według jego teorii opinie pochodzą od botów, czyli automatów, które wystawiają pozytywne recenzje, manipulując ocenami. Z drugiej strony nie brakuje kont posiadających aż 1600 godzin w grze.

Podejrzane recenzje ograniczają się do jednego słowa - "blizzard", co oznacza, iż mogą pochodzić od ludzi biorących udział w otwartej becie, które nie są wliczane do ogólnej średniej gier na Steam. Prawdopodobnie jednak recenzje podchodzą od botów, które starają się schować pod płaszczykiem autentycznych kont.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Diablo 4 zbiera coraz więcej pozytywnych ocen na Steam. Może to być jednak działanie botów

 0